Liga ABA: Velika zmaga Krke v Beogradu

Košarkarji novomeške Krke so prvič v zgodovini zmagali v Pionirju, Partizan so premagali z 68:64.

08. oktober 2014 17.26
G. L. Delo.si

Beograd - V beograjskem Pionirju je novomeška Krka z rezultatom 68:64 premagala domači Partizan in tako tudi v drugem kolu lige ABA navdušila. V novomeškem dresu je s 26 točkami znova blestel Malcolm Armstead, medtem ko odlična predstava novinca v dresu Partizana Eda Murića (22 točk) ni zadostovala za zmago črno-belih.

Prvo četrtino dobila Krka

Košarkarji Krke se niso ustrašili kulise beograjskega Pionirja in so proti Partizanu začeli podjetno ter po koših Mateja Rojca in Chrisa Bookerja povedli s 4:0. Sledil je prvi koš domačih, ki ga je svojemu nekdanjemu moštvu zadal Edo Murić, za katerega sta bili to sploh prvi uradni točki v dresu Partizana. V nadaljevanju je prevladovala Krka, pri kateri je bil s petimi točkami najbolj vroč Jasmin Hukić. Novomeščani so si v prvi četrtini priigrali celo prednost šestih točk (13:7), a so jih domačini na koncu ujeli, Malcolm Armstead pa je s košem v zadnji sekundi vendarle poskrbel za vodstvo Krke po prvih desetih minutah s 17:15. Pri domačinih gre pohvaliti predvsem debitanta, slovenskega reprezentanta Eda Murića, ki je v prvi četrtini dosegel 7 točk.

Do polčasa podobna igra obeh ekip

Tudi druga četrtina se je začela s podobno rahlo prevlado gostov, čeprav smo videli precej več napak in zgrešenih metov na obeh straneh. Po ne preveč prepričljivi igri se je trener domačih Vujošević na polovici druge četrtine odločil za consko postavitev, ki jo je že v naslednjem napadu prebil Mirko Mulalić in s trojko izenačil najvišje vodstvo Krke (+6). V moštvu slovenskih prvakov se je razigral njihov najboljši igralec v dosedanjem delu sezone Malcolm Armstead, ki je do konca polčasa zbral osem točk, to pa vseeno ni zadoščalo za vodstvo. Partizan se je namreč vztrajno približeval in tik pred koncem prvega polčasa prišel do svojega sploh prvega vodstva na tekmi, ko je trojko zadel Andrić. S prostima metoma sekundo pred koncem druge četrtine pa je Hukić izid vseeno poravnal na 31.

Preobrat Krke za vodstvo

Tretja četrtina se je začela povsem po notah domačih, ki so po petih točkah Đorđeja Gagića povedli za ravno toliko točk. Po dveh zaporednih koših Murića je Partizan kaj kmalu prišel tudi do najvišje prednosti (45:36), slovenski reprezentant pa je do takrat dosegel že 13 točk. Partizan je tudi v nadaljevanju zadrževal vodstvo, vse do četrte osebne napake razpoloženega Gagića, ki je moral na klop. Mulalić je nato kmalu znižal na minus 4, Rojc pa Krko približal na dve točki razlike. Vse skupaj je razjezilo trenerja domačih Duleta Vujoševića, ki si je s tehnično napako in še dodatnim prigovarjanjem sodnikom prislužil izključitev.

Rojc je z enajsto točko in svojim izenačenjem rekorda števila točk v ligi ABA poskrbel za izenačenje, Armstead pa zaključil delni izid 10:0 za Krko in Novomeščane pred zadnjim delom popeljal v vodstvo z 51:49.

Krka odlična v zadnji četrtini

V zadnji četrtini smo gledali predvsem dvoboj med Krkinim Armsteadom in Partizanovim Murićem, ki sta izmenjaje dosegala točke in ekipi držala na podobni razdalji. Vseeno je vseskozi rahlo vodila Krka, ki je na plin stopila predvsem v drugem delu zadnje četrtine, vse skupaj pa je začel Rojc, ki je s trojko izenačil najvišje vodstvo Krke (64:58). Partizanu se vse do konca ni uspelo povsem pobrati in približati Krki, kar je pomenilo, da so Novomeščani dosegli svojo prvo zmago v Pionirju v zgodovini.

Krko naslednja tekma v ligi ABA čaka v nedeljo, ko se bodo doma pomerili z novincem v tekmovanju, Metalcem iz Valjava, naslednjo sredo pa bodo Novomeščani začeli tudi z nastopi v domači ligi Telemach.

Partizan - Krka 64:68 (15:17, 31:31, 49:51)

Dvorana Pionir, gledalcev 6500, sodniki: Radović, Hordov, Perlić (vsi Hrvaška).

Partizan: Tepić 7 (3:4), Murić 22 (6:8), Dallo 4 (0:1), Milutinov 8 (4:6), Gagić 13 (3:3), Andrić 8 (2:2), Bezbradica 2.

Krka: Kastrati 5, Rojc 13 (3:4), Armstead 26 (1:1), Mulalić 8, Booker 4, Hukić 12 (5:6).

Prosti meti: Partizan 18:24, Krka 9:11.

Met za tri točke: Partizan 4:24 (Andrić 2, Murić 2), Krka 7:23 (Armstead 3, Mulalić 2, Kastrati, Hukić).

Osebne napake: Partizan 18, Krka 22.