ABA: tudi Krka začela s prepričljivo zmago

Uvodni obračun v jadranski ligi ABA je odigrala tudi Krka in z 71:56 ugnala madžarski Szolnoki Olaj.

30. september 2012 20.06
KOSARKA KRKA SZOLNOKI OLAJ

Novo mesto - Slovenski košarkarski prvaki so po osvojitvi superpokala odlično začeli še nastope v ligi ABA. Njihov prvi tekmec je bil novinec v ligi, madžarski državni in pokalni prvak Szolnoki Olaj, ki pa slovenskemu predstavniku ni predstavljal večje ovire, poroča STA.

Da bo tekma bolj ali manj enosmerna, je nakazala že prva četrtina, ki so jo domači gladko dobili, v nadaljevanju tekme pa zlahka nadzorovali tekmo do zanje srečnega konca. Najboljši strelec pri Krki je bil Jaka Klobučar s 13 točkami.

Madžarsko moštvo je do edinega vodstva na tekmi prišlo povsem na začetku, pri izidu 7:6. Novomeščani so nato prišli do delnega izida 14:0 in že naredili velik korak proti zmagi. Prednost so v drugi in predvsem tretji četrtini še oplemenitili, tako da so v zadnjih desetih minutah lahko malce stopili s plina. Največjo prednost na tekmi so imeli v 26. minuti, ko je po trojki Klobučarja na semaforju pisalo 57:26.

Novomeščani se bodo v naslednjem kolu v sredo v Beogradu pomerili s Partizanom.

Krka - Szolnoki Olaj 71:56 (24:12, 41:25, 60:39)

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Dožai, Anzulović in Radojković (vsi Hrvaška).
* Krka: Lorbek 2, Vladović 7 (1:2), Rojc 6 (1:2), Lalić 10 (2:4), Murić 8, Pavič 7, Lučić 8, Kastrati 6 (1:2), Golemac 4 (1:2), Klobučar 13 (1:2).
* Szolniki Olaj: Simon 7 (2:4), Horvath 2, Grebenar 4 (2:2), Gay 5, Watson 12 (2:4), Szabo 6, Bader 9 (3:4), Kalve 11 (3:6).
* Prosti meti: Krka 10:20, Szolnoki Olaj 12:20.
* Met za tri točke: Krka 9:17 (Klobučar 2, Murić 2, Vladović 2, Rojc, Kastrati, Golemac), Szolnoki Olaj 6:18 (Kalve 2, Watson 2, Gay, Simon).
* Osebne napake: Krka 21, Szolnoki Olaj 24.
* Pet osebnih: Pavič (36.).