Ljubljana - Dolgo so pri Realu iz Madrida čuvali Luko Dončića pred novinarskimi mikrofoni in kamerami. Vedno znova so poudarjali, da slovenski mladenič za medije ne bo spregovoril dokler ne bo polnoleten, toda Dončić igra v zadnjih tednih tako dobro, da so v Madridu vendarle malce popustili. Za izbrane slovenske medije je prvič spregovoril včeraj popoldan. Za časopis Delo si je vzel čas v telefonskem pogovoru. Prvi vtis je, da gre za sproščenega fanta, ki kljub rani mladosti dobro ve, kaj hoče.
Slovenijo so v zadnjih dneh razveselili rokometaši, ste za njih navijali tudi v Madridu?
Seveda, saj spremljam tudi ostale slovenske športnike, v zadnjih dneh pa sem najbolj navijal za naše rokometaše. Res je super, da so osvojili bronasto kolajno in prišli do neverjetnega in zgodovinskega dosežka.
Tudi vi ste že velik ambasador Slovenije. Ko ste prejeli nagrado za najboljšega mladega igralca v Španiji, so v Madridu na prireditvi zavrteli posnetek o lepotah Slovenije.
Med gledanjem posnetka sem bil zelo ponosen. Vsem mojim soigralcem in prijateljem, ki so bili zraven na prireditvi, sem povedal: 'Poglejte, kako je lepo!' In čisto vsi so se strinjali.
Ste kakšnega soigralca že povabili v Slovenijo?
Prav direktno jih nisem povabil, vendar vsi vedo, da so vedno dobrodošli pri meni v Sloveniji. Bosta pa letos prišla dva Realova fizioterapevta, da si ogledata našo državo.













