Floridski košarkarji po podaljšku do druge zmage v ligi NBA.

27. oktober 2019 01.24
27. oktober 2019 02.44
Goran Dragić in Derrick Jones (levo) sta zagrenila večer Giannisu Antetokounmpu (34) in drugim košarkarjev Milwaukeeja. FOTO: USA Today Sports
Tudi po drugem nastopu v 74. sezoni lige NBA so košarkarji Miamija zapustili parket neporaženi. Na gostovanju v Milwaukeeju pri finalistu vzhodne konference prejšnjega prvenstva so morali vnovič igrati brez svoje največje letošnje okrepitve Jimmyja Butlerja, a so bili kos zahtevni nalogi, čeprav so ob začetku tretje četrtine zaostajali z 21 točkami razlike (53:74). Na koncu so zmagali s 131:126 v dvoboju moštev, ki sta namenili veliko pozornost metom za tri točke. Iztržek Milwaukeeja pri tej prvini je bil 17:54 (31 %), Miamija 16:44 (36 %).

Pri gostiteljih je z 29 točkami, 17 skoki in 9 asistencami vnovič izstopal najboljši košarkar prvenstva 2018/19 Giannis Antetokounmpo, ki je tudi dosegel izenačujoči koš za rezultat 121:121 tik pred iztekom rednega dela tekme in izsilil podaljšek po vodstvu Miamija s 117 :108. Khris Middleton je dodal 25 točk. Goran Dragić je tako kot proti Memphisu začel tekmo na klopi floridske Vročice, a že do polčasa prevzel strelski primat v svojem moštvu z 10 točkami (in 5 asistencami), konec dvoboja pa je pričakal s 25 točkami (met za dve 5:8, za tri 2:8, prosti meti 9:15), 6 skoki in 8 asistencami v 35 minutah igre. Bam Adebayo je prispeval 19 točk in 13 skokov, Kendrick Nunn pa 18 točk.