NBA: Bojevniki s šestnajsto zmago postavili nov rekord

Košarkarji Golden Statea so s 111:77 premagali Los Angeles Lakers in dobili tudi 16. tekmo sezone, kar je nov rekord lige.

24. november 2015 23.15
25. november 2015 07.03
BKN-BKO-SPO-LOS-ANGELES-LAKERS-V-GOLDEN-STATE-WARRIORS
M. Ž.
M. Ž.

Oakland - Košarkarji Golden Statea so ponoči v svoji dvorani Oracle Arena visoko premagali Los Angeles Lakers s 111:77 in poskrbeli za zgodovinski dosežek.

Bojevniki so namreč postali prva ekipa v zgodovini lige NBA, ki je dobila prvih šestnajst tekem sezone. Golden State je za zmago izboljšal dosedanji najboljši dosežek, ki si ga je delil z ekipama Washington Capitols (1948/49) in Houston Rockets (1993/94), svoj rekord pa bo poskušal še izboljšati na petkovem gostovanju v Phoenixu.

Golden State je tekmo z Jezerniki odločil že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 30:11. Gostitelji so imeli ob polčasu 16 točk prednosti, nato pa tretjo četrtino dobili s 35:17 in razblinili še zadnje dvome o zmagovalcu. Njihova največja prednost je znašala kar 41 točk.

Pri domačih je bil prvi strelec Stephen Curry, ki je v tridesetih minutah dosegel 24 točk in 9 podaj, Draymond Green jih je dodal 18.

Pri Los Angelesu so največ točk dosegli Julius Randle, Louis Williams in Larry Nance Jr. (10), razočaral pa je prvi zvezdnik Kobe Bryant, ki je zadel le enega od štirinajstih metov iz igre in vknjižil zgolj štiri točke.

Atlanta upokojila Mutombov dres

Atlanta je ponoči na domačem igrišču brez večjih težav premagala Boston s 121:97. Gostitelji so ob polčasu tekme počastili klubsko legendo Dikembeja Mutomba in upokojili njegov dres s številko 55.

Mutombo je v ligi NBA prvič zaigral leta 1996 in igral 16 sezon. V svoji bogati karieri je bil štirikrat izbran za najboljšega obrambnega igralca lige, je drugi najboljši bloker v zgodovini lige in dvajseti najboljši skakalec.