NBA: Boston se je veselil zmage na Floridi

Miami Heat so na domačem igrišču izgubili proti Bostonu s 95:105. Goran Dragić je dosegel 9 točk, Beno Udrih ni igral.

01. december 2015 06.46
01. december 2015 07.20
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Miami - Košarkarji Miamija so v noči s ponedeljka na torek gostili Boston in doživeli šesti poraz sezone (95:105).

Za zmago Bostona je bila odločilna ekipna predstava, saj je šest igralcev preseglo mejo desetih točk, medtem ko je pri Miamiju to uspelo le trem.

Pri zmagi Bostona je imel najpomembnejšo vlogo Avery Bradley s 25 točkami, Jared Sullinger jih je dodal 17.

Pri Miamiju sta bila zelo razpoložena Dwyane Wade s 30 točkami in Chris Bosh z 21 točkami. Goran Dragić je imel le stransko vlogo in je v 34 minutah dosegel 9 točk (za dve 4-7, trojke 0-3, prosti meti 1-4) ter dodal še 4 skoke in 3 podaje, Beno Udrih pa ni igral.

Gostitelji so v prvih šestih minutah pokazali več in si priborili šest točk prednosti (13:7), ki pa jo je Boston hitro izničil in četrtino dobil za devet (32:23). Po odmoru je Miami dvignil nivo svoje igre in z delnim izidom 18:7 obrnil rezultat v svojo korist (41:39), a je tudi tokrat sledil odgovor Bostona, ki si je do konca polčasa priboril šest točk naskoka (57:51).

V tretji četrtini so gledalci spremljali strelski dvoboj Dwyanea Wadea in Averyja Bradleyja, ki sta v tem delu dosegla po 12 točk, gostje pa so imeli pred zadnjimi dvanajstimi minutami šest točk prednosti (81:75).

Gostitelji so zadnji del začeli s petimi zaporednimi točkami Bosha in se približali na vsega točko (80:81), Boston pa se je oddaljil z delnim izidom 14:2. Miami je še zadnjič poskušal obrniti srečanje na svojo stran. Za začetni zagon je z osmimi zaporednimi točkami poskrbel Wade, po košu Bosha pa je bila razlika le še 3 (93:96). To pa ni bilo dovolj za preobrat, saj je Jae Crowder zadel dva prosta meta, Evan Turner pa dodal še tri zaporedne točke za odločilno prednost 101:93.

Miami je z desetimi zmagami in šestimi porazi na četrtem mestu vzhodne konference, Boston je osmi (10:8).

Golden State tesno prek Utaha

Branilci naslova iz Golden Statea so bili v Salt Lake Cityju na težki preizkušnji, na koncu pa premagali Utah s 106:103. Bojevniki so dobili vseh 19 tekem te sezone, če pa upoštevamo še preteklo, so neporaženi na 23. zaporednih tekmah.

Pri Golden Stateu je bil najbolj razpoložen Stephen Curry s 26 točkami, Klay Thompson in Draymond Green sta jih prispevala po 20.

Pri Utahu je bil prvi strelec Gordon Hayward s 24 točkami, Derrick Favors jih je zbral 23.