NBA: Cleveland iz Madison Square Gardna z osmo zaporedno zmago

New York Knicks so pred domačimi gledalci izgubili s Cleveland Cavaliers (84:90), Saša Vujačić ni igral.

14. november 2015 08.13
NBA/

New York - Košarkarji Clevelanda so na gostovanju pri New York Knicks potrdili primat najboljše ekipe vzhodne konference in dosegli osmo zaporedno zmago (90:84).

Pri Clevelandu sta imela največ zaslug za uspeh LeBron James z 31 točkami in Mo Williams z 20 točkami.

Pri New Yorku je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 26 točkami, Arron Afflalo jih je prispeval 14. Slovenski košarkar Saša Vujačić je še drugo zaporedno tekmo presedel na klopi.

V začetku tekme so ritem narekovali gostje in po manj kot štirih minutah vodili za osem (13:5). Domači so pravočasno ustavili začetni zalet Clevelanda in predvsem po zaslugi Anthonyja, ki je v prvih dvanajstih minutah dosegel 14 točk, držali stik z nasprotniki, po uvodni četrtini pa zaostajali za šest (23:29).

Anthony je bil v drugi četrtini deležen večje pomoči soigralcev, kar se je poznalo tudi na semaforju, saj so Kratkohlačniki četrtino dobili s 30:17 in ob glavnem odmoru vodili s 53:46.

Newyorčani so imeli po polovici tekme vse stvari v svojih rokah, v nadaljevanju pa se jim je zalomilo. Prvi zvezdnik Anthony je v drugem polčasu prispeval le štiri točke, kar je Cleveland znal izkoristiti. Gostje so tekmo prelomili v zadnjih petih minutah, ko so zaostanek za štiri (78:82) spremenili v vodstvo za dve (84:82), »piko na i« pa je postavil Williams, ki je dosegel zadnjih šest točk na tekmi.

Cleveland se je z osmo zmago utrdil na vrhu vzhodne konference (8-1), New York je trinajsti (4:6).