NBA: Dragić s predstavo sezone pomagal zrežirati preobrat v Orlandu

Miami Heat so na gostovanju v Orlandu nadoknadili 15 točk zaostanka in zmagali s 108:101. Dragić 22 točk, Udrih 3 točke.

27. december 2015 08.20
M. Ž.
M. Ž.

Orlando - Košarkarji Miamija so le dan po domači zmagi nad New Orleansom gostovali v Orlandu in se veselili druge zaporedne zmage (108:101).

Vročica se je do novega uspeha prebila po velikem preobratu, saj je nadoknadila kar petnajst točk zaostanka. Najvidnejši vlogi sta imela Dwayne Wade, ki je 12 izmed 24 točk dosegel v zadnji četrtini, in Chris Bosh s 24 točkami in 10 skoki.

Blestel je tudi Goran Dragić, ki je s 22 točkami postavil strelski rekord sezone (za dve 6-10, trojke 3-6, prosti meti 1-2), temu pa dodal še 6 skokov in 4 podaje. Beno Udrih pa je dodal 3 točke (za dve 0-2, trojke 1-1).

V prvem polčasu so ritem narekovali gostje, ki so prvo četrtino dobili s 24:20, v drugi pa so bili še bolj učinkoviti in dosegli 32 točk, tako da so ob glavnem odmoru vodili s 56:44.

Orlando je drugi polčas začel s trojko Channinga Fryeja, s katerim so si priigrali že petnajst točk naskoka (59:44). Sledil je odločen odgovor Miamija, ki se je približal z delnim izidom 16:4 in zaostajal le še za tri točke (60:63), pred zadnjo četrtino pa je imel sedem točk zaostanka (69:76).

Vročica je v zadnjih dvanajstih minutah prikazala izjemno igro v napadu in dosegla kar 39 točk. Miami je v zadnji del začel odločno in z delnim izidom 13:5 rezultat obrnil v svojo korist. Za začetni zagon je s štirimi zaporednimi točkami poskrbel Chris Bosh, nato je sledila trojka Bena Udriha, potem pa sta svoja meta za tri točke zadela še Chris Bosh in Gerald Green (82:81).

Orlando je bil nevaren vse do konca in je manj kot dve minuti pred iztekom zaostajal za dve (97:99), a je Miami dosegel 9 izmed naslednjih 13 točk in odločil zmagovalca. Pri tem nizu se je najbolj izkazal Wade, ki je prispeval zadnjih šest točk svojega moštva in bil eden izmed glavnih junakov Miamija.

Miami je z 18 zmagami in 11 porazi na tretjem mestu vzhodne konference, pred njim sta Atlanta (20-12) in Cleveland (19-9).

New York izgubil proti Atlanti

New York Knicks so na gostovanju v Atlanti izgubili z 98:117. Kratkohlačniki so tekmo začeli izjemno in si že v prvi četrtini priborili 15 točk prednosti (21:6), imeli tudi v drugi četrtini vidno prednost (57:43), nato pa so gostitelji povsem zagospodarili na igrišču. Atlanta se je do polčasa približala na tri točke (60:63), v drugem polčasu pa dosegla kar 22 točk več od New Yorka (57:35) in vpisala zmago.

Pri New Yorku je bil prvi strelec Carmelo Anthony z 18 točkami, Lance Thomas in Derrick Williams sta jih dodala po 12. Saša Vujačić se v dveh minutah ni vpisal med strelce.

Pri Atlanti je bil najbolj razpoložen Paul Millsap z 22 točkami, Mike Scott jih je prispeval 18.

Newyorčani so s 14 zmagami in 17 porazi šele na dvanajstem mestu vzhodne konference.

Izidi lige NBA

Orlando Magic - Miami Heat 101:108

(Goran Dragić 22 točk, 6 skokov, 3 podaje, 1 ukradena in 3 izgubljene žoge v 35:21, Beno Udrih 3 točke, 4 podaje v 12:39 za Miami)

Atlanta Hawks - New York Knicks 117:98

(Saša Vujačić brez točke v 2:24 za New York)

San Antonio Spurs - Denver Nuggets 101:86

Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers 88:102

Detroit Pistons - Boston Celtics 93:99

Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies 98:92

Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers 105:76

Phoenix Suns - Philadelphia 76ers 104:111