NBA: Dragić z največjo minutažo in 16 točkami (VIDEO)

Košarkarji Miamija so na gostovanju odpravili Brooklyn s 104:98, NY Knicks doma boljši od Minnesote s 107:102.

17. december 2015 07.44
NBA/

Ljubljana - Sinoči so bili vsi trije slovenski predstavniki v košarkarski ligi NBA uspešni. Goran Dragić in Beno Udrih sta namreč z Miamijem na gostovanju odpravila Brooklyn (104:98) in napredovala na četrto mesto vzhodne konference, New York Knicks s Sašo Vujačičem pa so bili doma s 107:102 boljši od Minnesote, a ostajajo zgolj enajsta ekipa vzhoda.

Miami se je do zmage dokopal predvsem na račun odlične druge četrtine, ki jo je dobil s 33:20. Na prvi odmor so namreč gostitelji odšli z lepimi osmimi točkami zaloge, izid je bil nazadnje izenačen pri 46:46, odtlej pa je na parketu dominirala Vročica. Naskok petih točk ob polčasu je sredi tretje četrtine oplemenitila do +11, v zadnji pa se igrala z živci svojih navijačev, ko so Mrežice spet prišle zgolj do točke zaostanka (85:86). A z delnim izidom 11:2 je Miami še pravočasno stvari postavil na svoje mesto in se veselil petnajste zmage v sezoni, tretje zapovrstjo. Brooklyn je šel, po drugi strani, tretjič zapored na kolena in ostaja drugo najslabše moštvo vzhoda.

Pri poražencih velja izpostaviti 25 točk centra Brooka Lopeza ob metu iz igre 12:16 in dvojni dvojček Jarretta Jacka za 22 točk in 10 asistenc, pri zmagovalcih pa sta izstopala Dwyane Wade z 28 točkami (iz igre 13:17) in Hassan Whiteside z dvojnim dvojčkom (20 točk, 13 skokov). Dobro je šlo tudi Goranu Dragiću, ki je v 36 minutah in pol na parketu, kar je bila sploh najvišja minutaža v vrstah Miamija, dosegel 16 točk (prosti meti 3:4, za dve 5:9, trojke 1:6), tri skoke, pet asistenc, dve ukradeni, eno izgubljeno žogo in eno blokado. Beno Udrih je igral precej manj, v šestih minutah in pol je enkrat metal in zadel za dve ter tako v svojo evidenco vpisal dve točki.

Beno Udrih (desno) je le za vzorec popravil svojo statistiko. Foto: Elsa/AFP.

Dve točki tudi Vujačiča

Kratkohlačniki iz New Yorka so bili uspešni drugič zapovrstjo in dvanajstič v sezoni, medtem ko Minnesota že zadnje štiri tekme ni okusila slasti zmage. Tudi ta dvoboj se je prelomil v drugi četrtini, v katero so gostitelji štartali s pičlo točko zaloge, nato dovolili, da je tekmec celo ušel s 34:31, in šele tedaj z dvema odličnima serijama košev - delna izida sta bila 11:0 in 12:0 - dokazali, kdo je gospodar v Madison Square Gardnu. Ob polčasu je bila tako razlika kar 20 točk, kar je gostitelje uspavalo, da so Minnesoti v tretjem delu dvakrat dovolili doseči po devet zaporednih točk, s čimer je bilo pred zadnjim odmorom na semaforju le še 78:70 v korist New Yorka. V končnici se je prednost nevarno stalila na +3, vendar pa do zasuka ni prišlo.

Pri poražencih dvoboja, ki si ga je ogledal tudi boksarski superzvezdnik Floyd Mayweather, je »rookie« Karl-Anthony Towns dosegel 25 točk, Rickyju Rubiu pa je do trojnega dvojčka zmanjkala ena sama točka (9 točk, 10 skokov in 12 asistenc). Trener Sam Mitchell, ki je moral Kevina Garnetta, Kevina Martina in Nikolo Pekovića pustiti na klopi, je po porazu poudaril, da ima v ekipi kar osem fantov, starih 22 let ali manj. V vrstah New Yorka je bil z 29 točkami, tremi trojkami, neustavljiv Arron Aflalo, rezervist Saša Vujačič pa se je v desetih minutah ustavil pri dveh točkah, a iz igre ni zadel (prosti meti 2:2, za dve 0:2).

IZIDI LIGE NBA

Brooklyn Nets : Miami Heat 98:104 (Goran Dragić 16 točk, 3 skoki, 5 podaj, 2 ukradeni žogi, 1 izgubljena žoga, 1 blokada v 36 minutah, Beno Udrih 2 točki v 6 minutah)

New York Knicks : Minnesota Timberwolves 107:102 (Saša Vujačič 2 točki v 10 minutah)

Indiana Pacers : Dallas Mavericks 107:81
Orlando Magic : Charlotte Hornets 113:98
Detroit Pistons : Boston Celtics 119:116
Atlanta Hawks : Philadelphia 76ers 127:106
Chicago Bulls : Memphis Grizzlies 98:85
Oklahoma City Thunder : Portland Trail Blazers 106:90
San Antonio Spurs : Washington Wizards 114:95
Utah Jazz : New Orleans Pelicans 94:104