NBA: dvoboj ponorelih strelcev Westbrooku (VIDEO)

Košarkarji Oklahome so na gostovanju s 124:116 ugnali Phoenix, a šele v zadnji minuti in pol z delnim izidom 10:0.

03. marec 2018 08.11
Thunder Suns Basketball

Phoenix - Sinočnji dvoboj košarkarske lige NBA med Phoenixom in Oklahomo pred 18.055 gledalci v dvorani Talking Stick Resort Arena se je končal s pričakovanim zmagoslavjem gostov (124:116), tudi v srditem obračunu najboljših strelcev je bil malenkostno uspešnejši zvezdnik Russell Westbrook, ki se je ustavil pri dvojnem dvojčku za kar 43 točk (met iz igre 16:25) in 14 skokov, dodal pa je še osem asistenc. Na drugi strani je Devin Booker prispeval 39 točk, od tega šest trojk, ter osem podaj in šest skokov.

V finišu delni izid 0:10

Vendar pa zmaga Oklahome še zdaleč ni bila samoumevna. Domača Sonca so namreč vodila glavnino tekme, v tretji četrtini že za udobnih 13 točk, nazadnje pa dobro minuto in pol pred koncem s 116:114. Vendar pa odtlej niso zadela več, medtem ko so gostje zmogli še deset točk za popoln zasuk, kar osem zapovrstjo jih je prispeval Westbrook, zadnji dve v obračunu pa z zadetima prostima metoma Carmelo Anthony, ki je postal četrti najmlajši igralec v zgodovini lige, ki je v karieri prestopil magično mejo 4000 točk.

Booker četrtič zapored z vsaj 30 točkami

Phoenix, pri katerem je Booker ob koncu prve in v začetku druge četrtine dosegel kar 15 zaporednih točk, je tako prekinil niz treh zaporednih zmag nad Oklahomo, ki je bila pred tem v medsebojnih obračunih na gostovanju nazadnje uspešna predlanskega 8. februarja. Ravno Booker ta čas igra v življenjski formi, saj je že četrtič v nizu vpisal najmanj 30 točk na dvoboj, kar se mu je posrečilo kot prvemu igralcu kluba po Amar'eju Stoudemiru ob koncu koledarskega leta 2004. Poškodovani center Tyson Chandler je bil prisiljen izpustiti že peto zaporedno tekmo.