NBA: Anthony v Sacramentu zgrešil odločilni met ob sireni

New York Knicks so na gostovanju v Sacramentu izgubili z 97:99 in doživeli četrti zaporedni poraz. Vujačić je dosegel 8 točk.

11. december 2015 06.51
11. december 2015 07.10
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Sacramento - Košarkarji New Yorka so v noči s četrtka na petek gostovali pri Sacramentu in po napeti končnici izgubili s 97:99.

Pri Sacramentu sta izstopala DeMarcus Cousins s 27 točkami in 11 skoki ter Rajon Rondo s 16 točkami, 11 podajami in 9 skoki.

Pri New Yorku je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 23 točkami, Saša Vujačić je igral dobrih 18 minut in dosegel 8 točk (za dve 1-1, za tri 2-6) in ujel še dve odbiti žogi.

Sacramento je bil boljši v uvodnih minutah in prvo četrtino dobil s 24:16, v drugi vodil za največ petnajst (36:21), ob glavnem odmoru pa je bilo 46:39 v njegovo korist.

Gostitelji so v drugem polčasu nadaljevali z dobro predstavo in si priborili devetnajst točk naskoka (72:53), borbeni Newyorčani pa so se vrnili v igro in pet minut pred koncem razliko zmanjšali na zgolj tri točke (83:86).

Kralji so imeli 15,7 sekunde pred iztekom rednega dela še štiri točke prednosti, ko je Anthony zadel za dve točki, nato pa je njegov soigralec Arron Afflalo prestregel podajo iz avta, v njegovem moštvu pa so zahtevali minuto odmora. Gostje so žogo spravili do Anthonyja, ki pa je iz težkega položaja zgrešil met za zmago.