NBA: Knicksi do zmage pri nerazpoloženi Oklahomi, Golden State še 14. v nizu

Moštvo New York Knicks je v ligi NBA s 93:90 premagalo Oklahomo. Saša Vujačić znova končal brez točk.

21. november 2015 08.51
NBA/

Oklahoma - Po katastrofalni prejšnji sezoni je moštvo New York Knicks v novem tekmovalnem obdobju veliko nevarnejše. Tokrat so Kratkohlačniki na gostovanju s 93:90 premagali tudi močno Oklahomo, četudi so v zadnji četrtini skoraj zapravili vodstvo 16 točk in izgubili kar 20 žog. Eno je v statistiko dodal tudi slovenski košarkar Saša Vujačić, ki je sicer v slabih petih minutah na parketu v statistiko zapisal le še dva zgrešena meta.

Devet minut pred koncem so gostje vodili z 82:66, a je nato dve minuti do konca Oklahoma zaostajala le še za šest točk. Dion Waiters je ob zvoku sirene za domače zapravil met za izenačenje in podaljšek, glavni junak pa je tako spet bil nezaustavljivi Carmelo Anthony s 25 točkami, Arron Afflalo jih je dodal 14 in Lance Thomas 12. Košarkarji iz New Yorka so bili odlični v metu za tri točke (12:20), toliki slabši je bil met z razdalji pri Oklahomi - zadela je tri mete v 29 poskusih! To je naposled trener Billy Donovan tudi izpostavil kot glavni razlog za poraz.

Oklahoma je znova igrala brez Kevina Duranta, ki ima poškodovano stegensko mišico. Nadomestil ga je Russell Westbrook s 34 točkami, sedmimi skoki in sedmimi podajami, a tudi to ni bilo dovolj za zmago. Tretji najboljši strelec lige je iz igre zadel le 11 metov od 29, za tri pa 2:10. Waiters je dosegel 16 točk.

Z nizanjem zmag še kar nadaljujejo branilci naslova Golden State Warriors, ki v tej sezoni sploh še ne poznajo poraza. Tokrat so premagali Chicago Bulls s 106:94 in dosegli še 14. zmago zapored. To pomeni, da so le še eno zmago oddaljeni od rekorda 15 zaporednih zmag iz sezone 1948/49, ko je najboljši začetek sezone uspel Washingtonu. Tega dosežka si je močno zaželel znova najboljši pri Bojevnikih Stephen Curry, tekmo je končal s 27 točkami.