NBA: Lastniki in košarkarji podpisali novo kolektivno pogodbo

V ligi NBA so lastniki moštev in košarkarji sklenili novo sedemletno pogodbo.

Objavljeno
24. december 2016 17.39
NBA/
M. Ž., STA
M. Ž., STA
New York - Lastniki moštev in košarkarji v severnoameriški ligi NBA so sklenili novo kolektivno pogodbo, ki bo začela veljati 1. julija 2017 in se bo iztekla po sezoni 2023-24, so zapisali predstavniki obeh strani v skupni izjavi. Teža dogovora se meri v desetinah milijard dolarjev letno.

Podrobnosti dogovora sicer niso sporočili, ameriški mediji pa so pisali, da naj bi igralci obdržali med 49 in 51 odstotkov neposredno s košarko povezanih prihodkov, obenem pa lahko pričakujejo že prvo leto 1,5 milijarde dolarjev več, kot bi zaslužili po sedanjem dogovoru, sklenjenem leta 2011, ki se izteka.

ESPN in Turner Sports sta samo za devetletne televizijske pravice odštela 24 milijard ameriških dolarjev, skupni dogodki pa tudi naraščajo in po ocenah gre za daleč najbolj dobičkonosno obdobje v zgodovini NBA.

James najbolje plačani igralec

Na seznamu najbolje plačanih igralcev lige je na vrhu Lebron James (Cleveland), ki letno zasluži 30,9 milijona dolarjev, sledita Mike Conley (Memphis) s 26,5 milijona dolarji in Al Horford (Boston) s 26,5 milijona dolarji.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić (Miami) je na 43. mestu, njegova letna plača je 15,9 milijona dolarjev.