NBA: Miami na Udrihovem debiju ugnal Utah (VIDEO)

Miami Heat je na domačem igrišču premagal Utah z 92:91. Goran Dragić je dosegel 14 točk, Beno Udrih debitiral z dvema.

13. november 2015 06.46
13. november 2015 07.02
NBA/

Miami - Košarkarji Miamija so na domačem parketu premagali Utah z 92:91 in dosegli šesto zmago sezone.

Pri moštvu s Floride so se do zmage prebili brez zvezdnika Dwyanea Wadea, čigar sin je zaradi neznane bolezni moral obiskati bolnišnico. Ob njegovi odsotnosti je največ pokazal Chris Bosh s 25 točkami in 8 skoki, Tyler Johnson jih je dosegel 17.

Na tekmi sta se med strelce vpisala tudi oba slovenska košarkarja, Goran Dragić je vknjižil 14 točk (za dve 5-9, trojke 0-3, prosti meti 4-6), novopečeni član moštva Beno Udrih pa je na svojem debiju igral dobrih sedemnajst minut in dosegel dve točki (za dve 1-3).

Vročica je dosegla prvih devet točk na tekmi in po prvi četrtini vodila za šest (28:22), dobro igro je prenesla tudi v drugo četrtino in si izborila dvanajst točk naskoka (40:28), vendar pa se je Utah hitro vrnil v igro in do glavnega odmora približal na točko (45:46).

Moštvi sta bili pred zadnjo četrtino poravnani na 66:66, nato pa je Miami pobegnil z delnim izidom 13:4 (79:70). Gostje so se borili do konca, njihove upe pa je enajst sekund pred koncem razblinil Dragić, ki je zadel enega izmed dveh prostih metov in Miami oddaljil na štiri točke (92:88). Za Minnesoto je v zadnji sekundi trojko zadel Alec Burks, kar pa je le ublažilo poraz.

Miami je s šestimi zmagami in tremi porazi na tretjem mestu vzhodne konference, na vrhu je Cleveland (7-1).

Bojevniki z deseto zmago do rekorda franšize

Prvaki lige NBA, Golden State Warriors, so na svoji deseti tekmi s 129:116 premagali Minnesoto in ohranili popoln izkupiček, kar je nov rekord franšize.

Pri Bojevnikih je ponovno izstopal izjemni organizator igre Stephen Curry, ki je dosegel kar 46 točk (met iz igre 15-25), Draymond Green je dodal 23 točk in 12 podaj. Pri Minnesoti je bil najbolj razpoložen Andrew Wiggins z 19 točkami.