NBA: Newyorčani prek utrujenih Bikov do četrte zaporedne zmage (VIDEO)

New York Knicks so pred domačimi gledalci premagali Chicago s 107:91. Saša Vujačić ni dobil priložnosti.

20. december 2015 06.44
20. december 2015 07.09
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

New York - Košarkarji New Yorka so v domačem Madisom Square Gardnu gostili Chicago in ga premagali s 107:91, s čimer so dosegli četrto zaporedno zmago.

Newyorčani so tekmo pričakali v veliko boljšem stanju kot gostje, ki so le noč poprej morali igrati kar štiri podaljške proti Detroitu, kar se je poznalo tudi na igrišču. Chicago je imel zelo slab met za dve točki (39,4 %) in je izgubil tudi 13 žog.

Biki so bili konkurenčni le v prvi četrtini, ko so si hitro priigrali deset točk prednosti (12:2), vendar pa se je New York vrnil še pred koncem uvodnih dvanajstih minut in z delnim izidom 23:6 na odmor odšel s sedmimi točkami prednosti (25:18).

Od tu naprej so tekmo nadzorovali domačini in vodili tako ob polčasu (49:39) kot tretji četrtini (77:68), zadnji del tekme pa začeli z delnim izidom 8:0 in dokončno zlomili odpor Chicaga.

Pri New Yorku je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 27 točkami, Arron Afflalo jih je dodal 18, slovenski košarkar Saša Vujačić pa ni dobil priložnosti.

Pri Chicagu sta izstopala Joakim Noah z 21 točkami in 10 skoki ter Bobby Portis z 20 točkami in 11 skoki.

Moštvo iz New Yorka je s 14 zmagami in 14 porazi na enajstem mestu vzhodne konference, Chicago je peti (15-10), vodi pa Cleveland (17-7).