NBA: okrvavljeni Goran Dragić ob zob (VIDEO)

Košarkarji Miamija so na gostovanju s 100:88 odpravili Atlanto, lepa minutaža za oba slovenska asa.

15. december 2015 08.17
SPO-BKO-BKN-MIAMI-HEAT-V-ATLANTA-HAWKS

Atlanta - Da je košarka še kako moška igra, je sinoči na lastni koži spoznal tudi slovenski as Goran Dragić, ki je bližnji dvoboj z Alom Horfordom končal z okrvavljenim obrazom in izbitim zobom. Vseeno je Ljubljančan v 35 minutah na parketu prispeval 12 točk (met za dve 6:12, trojke 0:2), sedem skokov, osem podaj ter po dve ukradeni in izgubljeni žogi za zmago Miamija na gostovanju pri Atlanti s 100:88, s čimer je njegovo moštvo po drugem zaporednem uspehu in že štirinajstem v sezoni zadržalo šesto mesto na razpredelnici vzhodne konference, Atlanta je po tretjem porazu zapovrstjo, drugem domačem, deseta.

Dragić jo je sicer skupil pri vodstvu Vročice s 53:40 v začetku tretje četrtine ob pokrivanju Horforda, ki ga je ob poskusu prodora mahnil s komolcem v obraz. Goran je padel kot pokošen, a ga je klubski zdravnik hitro oskrbel do te mere, da je lahko nadaljeval na parketu. Spomnimo: včeraj je Miamijev zvezdnik Dwyane Wade slovenskega asa z osornim krikom (»Vrzi že to prekleto žogo!«) želel spodbuditi k agresivnejši in drznejši igri, predvsem v napadu.

Vročica je sicer slabše začela in prvič povedla šele sredi uvodne četrtine s 14:13, odtlej pa prednosti, ki je poskočila do največ 18 točk po delnem izidu 9:0 ob začetku zadnjega dela, ni več izpustila iz rok. Z dvojnim dvojčkom se je izkazal Chris Bosh (24 točk, 10 skokov), ki je zadel tudi štiri trojke, s klopi mu je odlično sledil Gerald Green z 20 točkami, popolnoma razglašen pa je bil Wade, ki je iz igre metal zgolj 3:16. Lepo minutažo je nabral tudi Beno Udrih, ki je na parketu prebil 19 minut in si v tem času statistiko oplemenitil z devetimi točkami, dvema skokoma in eno asistenco, privoščil si je tudi dve izgubljeni žogi.

»Jasno mi je bilo, da se je nekaj zgodilo, saj sem zakrvavel, sprva pa nisem vedel, da sem ostal brez zoba,« je po koncu tekme razlagal Dragić. Miami je bil predvsem v skokih (54:37) mnogo boljši od tekmeca, pri katerem je bil z 28 točkami (tremi trojkami) domala neustavljiv Kent Bazemore, ki se je tokrat po sedmih zaporednih tekmah na klopi vrnil v začetno peterko, še nikdar prej v karieri v ligi NBA pa ni bil tako učinkovit. »Toda raje bi dosegel le točko in zmagal,« je zatrjeval 26-letnik, nekdanji član Golden Stata in LA Lakers. Zdaj Vročico v noči na četrtek čaka gostovanje pri drugem najslabšem moštvu vzhodne konference Brooklynu.

IZIDI LIGE NBA

Atlanta Hawks : Miami Heat 88:100 (Goran Dragić 12 točk, 7 skokov, 8 podaj, 2 ukradeni žogi, 2 izgubljeni žogi v 35 minutah, Beno Udrih 9 točk, 2 skoka, 1 podaja, 2 izgubljeni žogi v 19 minutah)

Indiana Pacers : Toronto Raptors 106:90
Brooklyn Nets : Orlando Magic 82:105
Detroit Pistons : Los Angeles Clippers 103:105 - po podaljšku
Chicago Bulls : Philadelphia 76ers 115:96
Memphis Grizzlies : Washington Wizards 112:95
Dallas Mavericks : Phoenix Suns 104:94
San Antonio Spurs : Utah Jazz 118:81
Denver Nuggets : Houston Rockets 114:108