NBA: Sacramento ni mogel ustaviti zmagovitega pohoda Golden Statea

Golden State Warriors so v domači dvorani premagali Sacramento s 120:101, kar je njihova 18. zaporedna zmaga.

29. november 2015 06.09
29. november 2015 06.47

Oakland - Košarkarji Golden Statea so pred domačimi gledalci podaljšali zgodovinski začetek sezone, potem ko so premagali Sacramento s 120:101 in vknjižili še osemnajsto zaporedno zmago.

Pri Golden Stateu je bil najbolj razigran Draymond Green, ki je na drugi zaporedni tekmi vknjižil trojni dvojček (13 točk, 12 podaj in 11 skokov), najboljši strelec pa je bil Stephen Curry z 19 točkami.

Pri Sacramentu je največ točk dosegel Rudy Gay, ki je tekmo končal z 20 točkami.

V prvi četrtini je bil v središču pozornosti Stephen Curry, ki je dosegel kar 17 izmed 30 točk svojega moštva, Bojevniki pa so četrtino dobili za točko (30:29). Gostitelji so bili boljši tudi v drugi četrtini in na glavni odmor odšli s prednostjo desetih točk (56:46).

Golden State je tretjo četrtino začel silovito in v prvih šestih minutah pobegnil z delnim izidom 27:8 (83:54), Sacramento pa se ni več vrnil v tekmo.

Košarkarji Golden Statea bodo 19. zmago sezone lovili v Utahu, tekma bo v noči s ponedeljka na torek.

Joseph prehitel sireno v Washingtonu

Toronto Raptors so na gostovanju v Washingtonu slavili s 84:82 in dosegli enajsto zmago sezone. Gostitelji so 3,8 sekunde pred koncem vodili z 82:81 in imeli na voljo dva prosta meta, vendar pa se je Johnu Wallu zatresla roka in je zgrešil oba poskusa. Na drugi strani so pri Torontu žogo spravili do Coryja Josepha, ki je pravočasno zadel trojko in odločil zmagovalca.

Pri Torontu je bil prvi strelec Kyle Lowry s 27 točkami, DeMar DeRozan jih je dodal 20. Pri Washingtonu je bil najbolj razigran Bradley Beal z 20 točkami.