NBA: Udrih in Dragić brez uspeha v Detroitu, Vujačić pa v Orlandu

Goran Dragić je za Miami nanizal 13 točk, Beno Udrih dve, prav tako Saša Vujačić za New York Knicks.

26. november 2015 05.30
NBA/
Š. Ro.
Š. Ro.

Detroit - Slovenski košarkarji v ligi NBA niso imeli preveč uspešnega večera. Miami z Goranom Dragićem in Benom Udrihom je izgubil proti Detroitu z 81:104, medtem ko so New York Knicks Saše Vujačića klonili v Orlandu z 91:100.

Detroit je bil po dveh zaporednih porazih tokrat na domačem igrišču premočan za Vročico, ki je zaostajala v vseh četrtinah in le povečevala zaostanek. Miami je izgubil drugič na osmih tekmah, za gostitelje pa je bila to tretja zmaga na devetih tekmah. Eden najbolj zaslužnih zanjo je bil Andre Drummond z 18 točkami in kar 20 skoki. Reggie Jackson je dodal 18 točk in sedem podaj.

Dragić je za Miami v 30 minutah dosegel 13 točk in štiri podaje, Udrih je igral deset minut in zbral dve točki ter prav tako štiri podaje. Gerald Green je bil s 16 točkami najboljši posameznik Miamija, Hassan Whiteside je vpisal 15 točk in 13 skokov, svojega večera pa ni imel Dwyane Wade: le dve točki je dosegel t metom 1:9. To je tudi njegova najslabša statistika s tekem, na katerih je igral vsaj 20 minut.

Vujačić je tokrat za Kratkohlačnike vendarle dobil nekoliko več priložnosti na parketu: v 14 minutah je dosegel dve točki, ujeto žogo in blokado. Poraza v Orlandu ni mogel preprečiti Carmelo Anthony z 28 točkami in 13 skoki, dvomestno število točk je dosegel le še Jose Calderon (25), sicer pa je bil New York iz igre uspešen le v 37,3 odstotkih.

Pri Orlandu je blestel Victor Oladipo, ki je s 24 točkami odigral najboljšo tekmo sezone, črnogorski košarkar Nik Vučević je dodal 22 točk in 12 skokov. Dvojnega dvojčka sta sicer pri zmagovalcih, ki so prejšnji dve tekmi izgubili dosegla še Tobias Harris s 17 točkami in 10 skoki ter Elfrid Payton z 12 točkami inn 11 podajami.

Odločilen je bil niz šestih točk Oladipa pri delnem izidu 13:4, ki je domačim prineslo vodstvo z 89:74. Dobro je delovala njihova obramba, medtem ko so bili gostje najboljši na začetku drugega polčasa. Tedaj so zaostanek 11 točk izničili le na tri (57:54) - Antony je zadel trojko pet minut pred koncem tretje četrtine. Znova so udarili osem minut pred koncem z nizom sedmih zaporednih točk ob zaostanku 76:70, toda Oladipo je bil neustavljiv in domačim prinesel zmago.