NBA: srdit (dvo)boj Dragića in Udriha za končnico se nadaljuje (VIDEO)

Košarkarji Miamija so morali doma priznati premoč Portlandu (104:115), Detroit pa je bil uspešnejši od Phoenixa (112:95).

20. marec 2017 07.31
Trail Blazers Heat Basketball

Miami - Je mar že odločeno, kar se slovenske udeležbe v izločilnih bojih košarkarske lige NBA tiče? Ni, kajti devetouvrščeni na razpredelnici vzhodne konference Detroit z Benom Udrihom, ki je vnovič obsedel na klopi, je sinoči prekinil niz treh zaporednih porazov in bil pred 19.588 domačimi navijači v dvorani The Palace of Auburn Hills s 112:95 prepričljivo boljši od Phoenixa, od katerega se je odlepil šele v zadnji četrtini in ki mu je prizadejal že četrti poraz zapovrstjo.

Detroit se je izkazal predvsem s kar 63 skoki, manj uspešen večer pa je za košarkarji Miamija, ki so resda zaenkrat zadržali osmo mesto na lestvici vzhoda, a so zdaj s prvimi zasledovalci poravnani po številu zmag. Sinoči se jim namreč na domačem parketu dvorane American Airlines Arena ni izšlo v obračunu s Portlandom, ki je pred 19.600 gledalci zmagal s 115:104. Gostitelji so dvoboj bolje odprli in bili večji del prvega polčasa v prednosti, izid je bil nazadnje poravnan pri 64:64.

Odtlej pa so zagospodarili gostje, ki so v zadnjem delu razliko povišali na +11 in jo brez težav zadržali do konca ter se veselili tretje zmage v nizu. Zanjo je bil daleč najzaslužnejši ponoreli Damian Lillard, ki je vknjižil kar 49 točk (28 po glavnem odmoru), od tega devet trojk. Tako učinkovit pred tem v sezoni še ni bil, je pa v njej že štirikrat vpisal 40 točk ali več na tekmo, vselej - zanimivo - na gostovanjih. Obenem je v karieri prebil magično mejo tisočih zadetih trojk (1002).

Pri poražencih je bil s 24 točkami najbolj pri metu rezervist James Johnson, medtem ko je mesto v začetni peterki že tradicionalno našel tudi Ljubljančan Goran Dragić, ki se je lahko pohvalil z daleč največjo minutažo med vsemi na parketu - skoraj 38 minut in pol. V tem času je zmogel 17 točk (prosti meti 4:6, za dve 5:15, trojke 1:7), torej se z metom iz igre ni izkazal, je pa dodal še štiri skoke in po tri asistence in ukradene žoge, privoščil si je tudi dve izgubljeni žogi. Zdaj Miami v noči na sredo čaka še en domač obračun s predzadnjim moštvom zahodne konference Phoenixom, nekdanjim »Gogijevim« delodajalcem.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : Portland Trail Blazers 104:115 (Goran Dragić 17 točk, 4 skoki, 3 podaje, 3 ukradene in 2 izgubljeni žogi v 38 minutah)

Detroit Pistons : Phoenix Suns 112:95 (Beno Udrih ni igral)

Brooklyn Nets : Dallas Mavericks 104:111
Philadelphia 76ers : Boston Celtics 105:99
New Orleans Pelicans : Minnesota Timberwolves 123:109
Torontoo Raptors : Indiana Pacers 116:91
San Antonio Spurs : Sacramento Kings 118:102
Los Angeles Lakers : Cleveland Cavaliers 120:125