NBA: Thomas vodil Kelte do četrte zaporedne zmage (VIDEO)

Saša Vujačić v dresu poražencev iz New Yorka na parketu prebil slabe četrt ure in v tem času dosegel štiri točke.

28. december 2015 06.11
NBA/
G. L.
G. L.

Boston - Moštvo Boston Celtics je v domačem TD Gardnu s 100:91 ugnalo New York Knicks in s tem doseglo že četrto zaporedno zmago v zadnjih šestih dneh, kar je njihov najboljši niz v tej sezoni. Tokrat jih je pokopala vsestranska predstava organizatorja igre Isaiaha Thomasa, ki je blestel z 21 točkami, osmimi skoki in šestimi asistencami.

Slovenskemu košarkarju v dresu Newyorčanov Saši Vujačiću je trener Derek Fisher tokrat namenil slabih petnajst minut igre, v katerih je Mariborčan dosegel štiri točke (za dve 1:2, za tri 0:1, prosti meti 2:2) in zbral še po dva skoka in izgubljeni žogi. V njegovem moštvu je prednjačil Carmelo Anthony z 29 točkami in 10 skoki, novinec Kristaps Porzingis je dodal 16 točk ter 12 skokov in s tem dosegel že svoj dvanajsti dvojni dvojček sezone.

V domači ekipi imata poleg Thomasa danes za seboj odlično tekmo še Evan Turner z 19 in Jae Crowder za 18 točkami. Njuna ekipa si je do polčasa priigrala deset točk naskoka (51:41) in ga po trojki Crowderja kmalu povišala na +15 (59:44). Z dvomestno razliko so Kelti vodili tudi dobrih šest minut pred koncem tekme, ko je za 88:78 zadel Turner, a so se gostje z delnim izidom 7:2 približali na vsega pet točk zaostanka. Nato je v ospredje stopil Thomas in z dvema zaporednima košema razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Kratkohlačniki, ki so doživeli 18. poraz na 32. tekmi, se zdaj vračajo v Madison Square Garden, kjer jih v noči na sredo čaka tekma z Detroitom. Boston (18:13) bo dan kasneje gostil večne tekmece, košarkarje Los Angeles Lakers.

Zmage za Oklahomo, Memphis in Portland

Ponoči so bile v najmočnejši košarkarski ligi na svetu odigrane še tri tekme. Še najbolj napeto je bilo v Sacramentu, kjer je Portland slavil z 98:94 in s tem prekinil niz petih zaporednih porazov. Ob odsotnosti prvega strelca Portlanda Damiana Lillarda je največ točk pri gostih dosegel C. J. McCollum (35). Še točko več je na drugi strani vpisal DeMarcus Cousins.

Oklahoma je bila boljša od letos skromnih Denver Nuggets (122:112), glavni vlogi pa sta imela znova Russell Westbrook, ki je zbral 30 točk, 12 podaj in devet skokov, ter Kevin Durant s 26 točkami in 10 skoki. Za Oklahomo (21:10), ki je zadela kar 57,8 odstotkov metov iz igre, je to deseta zmaga na zadnjih dvanajstih tekmah, Denver (12:19) pa je doživel peti poraz na šestih srečanjih.

Brez težav so novo zmago vpisali tudi Memphis Grizzlies, ki so s 112:96 odpravili Los Angeles Lakers. Najuspešnejša domačina sta bila Mike Conley (19 točk) in Jeff Green (17), pri najslabši ekipi zahoda (5:26) pa je Kobe Bryant dosegel 19 točk.

Boston Celtics - New York Knicks 100:91
(Saša Vujačić 4 točke v 14 minutah za New York)

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 112:96

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 122:112

Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 94:98