NBA: že 50. zmaga Toronta v sezoni in deveta zapored (VIDEO)

Košarkarji Brooklyna so v začetku 3. četrtine bežali za 15 točk, nato pa pokleknili štirinajstič v zadnjih 16 dvobojih.

14. marec 2018 09.39
BASKETBALL-NBA-BKN-TOR/

New York - Razigrani košarkarji Toronta so se kot prvi v vzhodni konferenci lige NBA dokopali do okrogle petdesete zmage v sezoni (na zahodu se je to že pred dnevi posrečilo Houstonu in branilcu lovorike Golden Statu), potem ko so bili sinoči na gostovanju pred 16.654 gledalci v Barclays Centru s 116:102 boljši od Brooklyna, ki je moral še štirinajstič v zadnjih 16 dvobojih na kolena. Vendar pa še na začetku tretje četrtine še zdaleč ni dišalo po takšnem razpletu.

Torontov zaostanek 15 točk

Vodilna zasedba vzhoda, ki si je že predčasno zagotovila tudi napredovanje v izločilne boje, je namreč tedaj zaostajala za velikih 15 točk (59:74), nato pa so si gostitelji privoščili skoraj triinpolminutni strelski mrk, kar je moštvo Toronta odprtih rok unovčilo in v hipu izenačilo, dve zaporedni trojki je prispeval Fred VanVleet. Brooklyn je nazadnje vodil v zadnji četrtini s 93:92, odtlej so na parketu zagospodarili gostje, ki so zmago, že deveto zapovrstjo, v finišu potrdili z delnim izidom 11:0.

Russell izenačil Carterjev rekord

Pri Torontu se je z dvojnim dvojčkom za 26 točk in 14 skokov izkazal 213 centimetrov visoki litovski center Jonas Valančiunas, medtem ko je Kyle Lowry prispeval po enajst točk in asistenc. V vrstah poražencev je bil neustavljiv D'Angelo Russell z 32 točkami, nanizal je tudi kar sedem trojk. Že v prvi tretjini je nabral neverjetnih 24 točk (večino s trojkami), kar je izenačenje klubskega rekorda Vincea Carterja iz aprila 2005 proti Bostonu! Brooklyn je v medsebojnih obračunih s Torontom izgubil že enajstič zapored.