Krka po porazu z FMP ostala na dnu lige ABA.

12. november 2018 21.00
12. november 2018 21.37
Potem ko je Dalibor Đapa pod obročem storil osebno napako nad Maticem Rebcem, sta se zapletla v prerivanje. FOTO: ABA
Zadnja tekma 7. kola lige ABA ni ponudila niti ščepca dramatičnosti, saj so si košarkarji FMP priigrali odločilno prednost že pred polčasom. Krka je imela obilo težav predvsem v obrambi, saj je srbskim tekmecem v uvodnih 20 minutah omogočila kar 59 doseženih točk ob 62-odstotnem metu iz igre (Novomeščani 31 %) in prevlado pri skokih. Preglavice vodilne zasedbe slovenske lige so se začele dodatno večati že v 9. minuti zaradi izključitve Daliborja Đape, Srba v novomeških vrstah, po prerivanju z veliko nižjim slovenskim adutom FMP Maticem Rebcem. Krka namreč pod obročema že lep čas pogreša tudi poškodovana Jureta Balažiča in Marka Jošila.

V zadnji četrtini 16:3

FMP je že v uvodni četrtini dosegel 33 točk in v 17. minuti vodil z 20 točkami razlike, prednost pa je pred polčasom povečal na 59:36 predvsem po zaslugi branilca Stefana Pota, ki je do tedaj dosegel kar 22 točk. Kot je že skoraj običaj v takšnih primerih, so se gostitelji zadovoljili z doseženim, kar je Krka izkoristila in dobila tretjo četrtino s 24:18. Zato pa je znova popustila v četrtem delu tekme, v katerem je trener Simon Petrov potegnil na klop svoje udarne adute. Zadnjo četrtino je izgubila kar s 3:16 in doživela najvišji poraz v regionalni sezoni, v kateri še ni okusila zmage v gosteh. Z 28-odstotnim metom iz igre, gladko izgubljenim skokom (22:32), 19 izgubljenimi žogami, le z dvema košarkarjema z dvomestnim strelskim učinkom in brez obrambe v večjem delu tekme se takšnemu razpletu niti ni mogla ogniti.

FMP : Krka 93:65 (77:62, 59:38, 33:10)

Dvorana Železnik, gledalcev 950, sodniki Radović (Hrv), Jovčić (Srb) in Špendl (Slo).
FMP: Rebec 10 (3:6), Reath 7 (1:3), Jeremić 2 (2:2), Momirov 17 (2:2), Apić 16 (8:10), Pot 30 (13:15), Bursać 7, Nikolić 1 (1:2), Đorđević 3 (1:2); Krka: Mahkovic 3 (1:2), Jančar Jarc, Marinelli 5, Škedelj, Osolnik 9, Bratož 6 (6:6), Stipaničev 1 (1:2), Cinac 9 (4:4), Đapa, Fifolt 6 (6:8), Lalić 11 (7:9), Lapornik 15 (10:13).

Vrstni red: Crvena zvezda 7:0, Mega Bemax 6:1, Budućnost 5:2, Partizan in FMP po 4:3, Cedevita in Cibona po 3:4, Petrol Olimpija, Mornar, Zadar, Igokea in Krka po 2:4.