Olimpija klonila tudi proti Mega Leksu, Krka boljša od Cibone

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo s skromnimi predstavami, Novomeščani pa so zabeležili novo zmago.

21. november 2015 14.06
21. november 2015 18.17
G. L., Delo.si

Ljubljana - V Stožicah začenja počasi zvoniti glasen alarm. Košarkarji Uniona Olimpije nikakor ne najdejo poti iz krize, v 11. kolu lige ABA jih je z 99:89 premagal še Mega Leks in jim zadal že sedmi poraz v tej sezoni - peti zaporedni. Uspešnejši so bili košarkarji Krke, ki so v Novem mestu z 90:86 odpravili Cibono.

Zmaji so imeli v prvem polčasu še vse v svojih rokah, nato pa so začeli gostje iz Sremske Mitrovice v tretji četrtini počasi prevzemati pobudo. V zadnji so jo prevzeli v popolnosti in tekmo rešili v svojo korist še pred zaključnimi minutami.

Pri Ljubljančanih je bil z 21 točkami najbolj razpoložen srbski krilni center Sava Lešić, njegov kolega pod obema obročema Ronalds Zakis je dodal 17 točk. Omeniti velja še Luko Rupnika, ki je 12 točkam dodal še osem asistenc. Na drugi strani je 22 točk dosegel Timothé Luwawu-Cabarrot, 19 jih je prispeval Nikola Ivanović

Ob relativno izenačeni statistiki je na ljubljanski strani izstopali zlasti večje število izgubljenih žog (17:10), medtem ko se je razmerje v skokih le za enega prevesilo v korist gostov (30:29). Nedvomno se je poznala odsotnost poškodovanih Zacha Wrighta, Blaža Mahkovica in kapetana Saše Zagorca.

Zmaje v naslednjem kolu, ko bodo skušali prekiniti slabo serijo devetih porazov na zadnjih desetih tekmah v ligi ABA in evropskem pokalu, čaka domača tekma z Metalcem.

Krka boljša od Cibone

Boljši večer je za košarkarji novomeške Krke, ki so z 90:86 ugnali zagrebško Cibono. Dolenjci so si odločilno prednost nabrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili s kar 28:13, česar gostje več niso uspeli nadoknaditi.

Pri domačih je s 24 točkami blestel Jure Lalić, le eno manj je prispeval Stefan Sinovec, ki je imel še pet asistenc. Pri gostih, ki so zadeli kar dvanajst trojk (Krka le pet), je kar 28 točk dosegel James Brian Florence. Krkaši so manjko trojk nadoknadili pod obema obročema, kjer so prepričljivo dobili skok. Do konca tekme so jih zbrali kar 36, medtem ko so gostje pobrali le 24 odbitih žog.

Krka je s šestimi zmagami in petimi porazi trenutno na petem mestu lestvice, Cibona pa je z enakim izkupičkom kot Olimpija (4 zmage, 7 porazov) na enajstem mestu.

Izidi, liga ABA, 11. kolo:

Union Olimpija - Mega Leks 89:99 (27:22, 20:21, 22:26, 20:30)

Union Olimpija: Rupnik 12 (6:6), Hrovat 11, Mesiček 4 (2:2), Vučetić 6 (2:2), Lapornik 13 (2:2), Lešić 21 (6:7), Zakis 17 (4:6), Čančar 5 (2:2).

Mega Leks: Simić 11, Aranitović 8 (4:4), Ivanović 19 (4:4), Luwawu-Cabarrot 22 (6:8), Kaba 6, Simeunović 9, Nikolić 17 (2:2), Janković 7 (1:4).

Prosti meti: Union Olimpija 24:27, Mega Leks 17:22.

Met za tri točke: Union Olimpija 11:25 (Hrovat 3, Lapornik 3, Rupnik 2, Zakis, Čančar, Lešić), Mega Leks 12:25 (Luwawu-Cabarrot 4, Ivanović 3, Nikolić 3, Simić, Simeunović).

Osebne napake: Union Olimpija 21, Mega Leks 25.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Krka - Cibona 90:86 (28:13, 21:28, 20:20, 21:25)

Krka: Ivanov 15 (1:1), Sinovec 23 (12:13), Rojc 9 (1:2), Lalić 24 (10:14), Mulalić 10 (1:1), Dimec 2 (2:2), Lapornik 7 (0:1).

Cibona: Florence 28 (4:7), Krušlin 1 (1:2), Hukić 5 (2:2), Rozić 14 (4:6), Jagodić 14 (6:10), Joksimović 9, And. Žižić 11 (1:2), Anž. Žižić 4.

Prosti meti: Krka 27:34, Cibona 18:29.

Met za tri točke: Krka 5:17 (Mulalić 3, Sinovec, Lapornik), Cibona 12:28 (Florence 6, Joksimović 3, Rozić 2, Hukić).

Osebne napake: Krka 31, Cibona 28.

Igokea - Budućnost 76:86 (19:21, 20:22, 14:22, 23:21)