Olimpija v Bonnu po vodstvu za 18 trepetala za zmago

Union Olimpija je v osmem kolu evropskega pokala premagala Telekom Baskets Bonn z 93:88.

02. december 2015 16.09
02. december 2015 18.15
rsi*Košarka Olimpija Mega Leks
M. Ž.
M. Ž.

Bonn - Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem kolu evropskega pokala v gosteh premagali Telekom Baskets Bonn s 93:88 in dosegli četrto zmago.

Ljubljančani so v Bonnu vodili od prve do zadnje minute. Pred zadnjo četrtino so imeli devet točk prednosti, kar so do 35. minute spremenili v vodstvo za osemnajst (84:66), nato pa domačim dovolili, da so se v zgolj treh minutah približali na dve točki (82:84). A Olimpija je ob koncu tekme le zadržala vodstvo in se veselila pomembne zmage v boju za napredovanje.

Pri Olimpiji je bil najboljši igralec Sava Lešić, ki je tekmo končal s 24 točkami, 4 skoki in 4 podajami (statistični indeks 34), Zack Wright je dosegel 14 točk, Miha Lapornik pa 13.

Pri Bonnu je največ točk dosegel Tadas Klimavičius (25).

Union Olimpija bo v devetem kolu gostila Bilbao, tekma bo 9. decembra.

PRVA ČETRTINA

Olimpija in Bonn sta v prvih treh minutah tekme prikazala enakovredno igro, v drugi polovici uvodne četrtine pa so Ljubljančani stopili na plin. Pri izidu 7:7 so pobegnili z delnim izidom 7:0, tri minute pred koncem pa so imeli po zaslugi odličnega meta za dve točki (8/8) že enajst točk naskoka (25:14).

Gostitelji so nato hitro ujeli priključek in po delnem izidu 8:2 zaostajali le še za pet točk (22:27), Olimpija pa je nato dosegla štiri zaporedne točke in četrtino končala z vodstvom 31:22.

DRUGA ČETRTINA

Ljubljančani so na začetku druge četrtine držali svoje nasprotnike na varni razdalji. Nemci so se po štirih minutah približali na devet točk, a sta na drugi strani odgovorila Sava Lešić in Ronalds Zakis, tako da se je prednost povzpela na trinajst (39:26).

Olimpija je v drugem delu četrtine zapravila skoraj vso prednost. Varovanci Gašperja Potočnika so med 16. in 18. minuto dosegli le štiri točke, Bonn pa dvanajst, tako da so imeli Ljubljančani le še pet točk naskoka (43:38), ob glavnem odmoru pa je bilo 46:40.

Pri Olimpiji je v prvem polčasu izstopal Sava Lešić (13 točk), ki je edini presegel mejo desetih točk, pri Bonnu pa je največ točk dosegel Tadas Klimavičius (13).

TRETJA ČETRTINA

V drugi polčas so bolje krenili domačini in po koših Michala Chylinskega in Tadasa Klimavičiusa zaostajali le še za dve točki (44:46). Olimpija se je odlično znašla pod pritiskom in odgovorila s svojim nizom štirih zaporednih točk, nato pa je na sceno stopil Miha Lapornik, ki je med 24. in 25. minuto zadel vseh pet prostih metov in Olimpiji priboril prednost desetih točk (58:48).

Ljubljančani so vodstvo zadržali do konca četrtine in pred zadnjimi desetimi minutami vodili z 69:60.

ČETRTA ČETRTINA

Olimpija je v zadnjem delu prikazala vrhunsko igro. Saša Zagorac in Sava Lešić sta zadela zaporedni trojki za vodstvo 75:60, po prostih metih Eugenea Lawrencea pa je svoj šov uprizoril Zack Wright in s štirimi zaporednimi točkami povišal na +16 (78:62).

Ljubljančani so še pred minut pred koncem vodili za osemnajst točk (84:66), nato pa se jim je zataknilo v napadu in so zgrešili oba naslednja meta iz igre ter izgubili še dve žogi, na drugi strani pa je Bonn dosegel devet zaporednih točk in zaostanek zmanjšal na devet (75:84).

Gašper Potočnik je ob nizu Bonna zahteval minuto odmora, ki ni prinesla želene spremembe. Tadas Klimavičius je zadel prosta meta, nato je Blaž Mesiček izgubil žogo, kar so domači kaznovali s trojko Floriana Kocha, za njim pa je pri Nemcih zadel še Rotnei Clarke in svoje moštvo približal na dve točki (82:84).

»Zmaji« so se ob koncu tekme vendarle rešili. Strelski niz domačih je s prostim metom prekinil Mahkovic, njegov koš pa sta nadgradila Wright in Lešić (89:82). S tem pa se Olimpija še ni rešila, saj je Bonn odgovoril z delnim izidom 5:0, njegove upe pa sta dokončno razblinila Lapornik in Grega Hrovat, ki sta zadela po dva prosta meta. Končni izid tekme je bil 93:88.