Olimpija v četrtfinalu pokala tesno premagala Rogaško

Košarkarji Olimpije se z gostovanja v Rogaški Slatini vračajo z zmago s 95:92.

07. januar 2019 22.03
Košarkarji Olimpije so zmagali v Rogaški Slatini.
N. Gr.
N. Gr.
Rogaška Slatina - Na prvi tekmi četrtfinala slovenskega pokala je v Rogaški Slatini Petrol Olimpija zmagala s 95:92, tekma pa je bila napeta do zadnjih sekund, ko so domačini zgrešili met za tri točke, s katerim bi lahko iztržili vsaj podaljšek. Povratna tekma bo v Ljubljani.

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so prvo četrtino dobili s 26:25, nato pa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu vse do začetka zadnjega dela tekme. Dobrih osem minut pred koncem je bil rezultat izenačen, Mirza Begić je prejel drugo tehnično napako in predčasno končal tekmo in zdelo se je, da Rogaška lahko preseneti državne prvake.

Nato pa se je gostom odprlo pri metu za tri, dvakrat je zadel Miha Lapornik, po enkrat pa Jan Špan in Igor Tratnik in zdelo se je, da bo Olimpija brez večjih težav tekmo pripeljala do konca in do razmeroma gladke zmage. A se je zgodil še en padec v igri gostov, domačini se niso predali in pet sekund pred koncem so imeli še zadnji napad za izenačenje, a trojka malo pred sireno ni zletela skozi obroč.

Olimpija se tako z gostovanja vrača z zmago, ki jo bo morala za napredovanje v polfinale še potrditi na domačem parketu. Najboljša strelca gostov sta bila Lapornik in Špan s po 16 točkami, pri domačinih jih je Rasun Davis dosegel 18.

Šentjur brez težav

Šentjur ni imel večjih težav s Helios Suns. Na koncu je bilo 84:60, gostje pa so bili kolikor toliko blizu le v prvi četrtini, po drugi je bila prednost +10, po tretji pa že + 18. Pri domačih je Royce Wooldridge dosegel 20 točk, eno manj pa Miloš Pešić. Pri Domžalčanih pa jih je 15 dosegel Miroslav Pašajlić, eno manj pa Nikola Gajić.

Drugoligaš Plama Pur se je prvoligašu Hopsom Polzeli dobro upiral v prvi četrtini, bil blizu še do polčasa, potem pa so gostje prevzeli pobudo in na koncu zanesljivo zmagali. Grega Sajevic je bil s 26 točkami najboljši strelec pri domačih, 22 pa jih je zbral Anže Srebovt. Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Simo Atanacković s 24 točkami, še 17 jih je dodal Milojko Vasilić.