Ožbolt in Udrih blestela v Stožicah, Krka pa v Laktaših

Košarkarji Krke so v 21. krogu lige NLB v gosteh premagali Igokeo z 78:66 (28:9, 42:34, 56:46), Union Olimpija pa je bila  v Stožicah boljša od zagrebške Cedevite s 75:67 (21:17, 40:29, 55:50).

19. februar 2011 19.14
R. T., delo.si

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so vknjižili dve zelo pomembni točki na poti do zaključnega turnirja najboljših štirih. Pred približno 7000 gledalci v dvorani Stožice so premagali neposrednega tekmeca Cedevito in se hkrati Zagrebčanom oddolžili za katastrofalen poraz na prvi tekmi.

Pet krogov pred koncem rednega dela oba slovenska predstavnika trdno držita mesti, ki vodita na »final four«. Krka je po zmagi na gostovanju pri Igokei prevzela prvo mesto, z zmago manj pa ji sledi Union Olimpija. Ljubljančani bodo v preostalih tekmah trikrat gostovali - najprej v Podgorici in pri Zagrebu (nato še Crvena zvezda) ter se v Stožicah pomerili s češkim Nymburkom ter v zadnjem krogu z Radničkim.

Čeprav je bil trener Jure Zdovc sila nezadovoljen, ker je moral pomembno tekmo s Cedevito igrati manj kot 48 ur po naporni evroligaški preizkušnji z Maccabijem, se utrujenost njegovim varovancem ni preveč poznala. Po relativno izenačeni prvi četrtini so zeleno-beli prvič občutneje povedli v drugi polovici druge četrtine (33:24), razliko pa so v nadaljevanju nadgradili na 51:34.

A tu se je Unionu Olimpiji za krajši čas ustavilo. Gostje so se z delnim izidom 15:2 približali na vsega štiri točke zaostanka (53:49), dokler ni Zdovc v igro povabil Sama Udriha in Saša Ožbolta, ki sta z nizom uspešnih akcij do 37. minute rešila vse dvome o zmagovalcu (68:57).

Ožbolt je bil z 20 točkami prvi strelec tekme, Udrih, ki se je ekipi pridružil šele pred nekaj dnevi, je v 19 minutah zbral 14 točk, magično mejo desetih točk pa je presegel še Kenny Gregory z enajstimi točkami.

Union Olimpija - Cedevita 75:67 (21:17, 40:29, 55:50)

Dvorana Stožice, gledalcev 7000, sodniki: Belošević, Jovčić (oba Srbija), Jovanić (BiH).

Union Olimpija: Ilievski 8 (1:1), Boisa 3 (1:2), Gregory 11 (1:2), Šermadini 6 (4:4), Pinkney 5 (1:2), Markota 8 (4:8), Udrih 14 (1:2), Ožbolt 20 (6:6).

Cedevita: Princ 9 (1:2), Wright 5 (1:2), Rudež 7, Baždarić 6 (6:6), Vukušić 7, Draper 17 (7:8), Edwards 16 (4:8).

Prosti meti: Union Olimpija 19:27, Cedevita 19:26.

Met za tri točke: Union Olimpija 6:22 (Ožbolt 4, Ilievski, Udrih), Cedevita 4:21 (Princ 2, Vukušić, Rudež).

Osebne napake: Union Olimpija 26, Cedevita 19.

Pet osebnih: Boisa (39.), Edwards (40.), Udrih (40.).

V dresu Krke blestela Đorđević in Dragič

Laktaši - Košarkarji Krke so se s četrto zaporedno zmago, skupno štirinajsto, učvrstili na vrhu lige NLB in se pet krogov pred koncem rednega dela še bolj približali uvrstitvi na zaključni turnir najboljše četverice, ki bo sredi aprila.

Novomeščani so na vročem gostovanju v Aleksandrovcu, kjer sta v tej sezoni zmagali le dve moštvi (Zagreb, Cedevita), zasluženo prišli do dveh pomembnih točk, saj so vodili od prve do zadnje minute. Gostitelji, ki se teoretično tudi še potegujejo za »final four«, bližje kot na pet točk zaostanka niso prišli.

In to čeprav je Krka odlično odprla tekmo (24:5, 7. minuta) ter si v uvodnih minutah druge četrtine priigrala visokih 23 točk naskoka (32:9). Igokea je že v prvem polčasu precej oklestila svoj zaostanek (29:36), še bolj pa v 27. minuti, ko je bil rezultat na semaforju 44:49.

Domači so v tretji četrtini še enkrat prišli na enak zaostanek, nato pa je Krka pobegnila na + 10 in razliko v zadnjih desetih minutah rutinirano zadržala. Največ točk za Krko je dosegel Dušan Đorđević (15), najvišji statistični indeks na tekmi je imel Zoran Dragić (25), ki je ob 14 točkah (met iz igre 4:5) zbral še deset skokov, do dvomestnega števila točk pa je prišel tudi Goran Ikonić (10).

V zadnjih petih krogih bo Krka trikrat igrala v dvorani Leona Štuklja - najprej proti Zadru in Budućnosti ter nato Partizanu, dvakrat pa bo gostovala; pri Ciboni in Hemofarmu, poroča STA.

Igokea - Krka 66:78 (9:28, 34:42, 46:56)

Dvorana Laktaši, gledalcev 1200, sodniki: Dožai, Herceg, Radojković (vsi Hrvaška).

Igokea: Djurica 4 (1:2), Nadfeji 14 (6:8), Rakočević 2, Vitkovac 10 (4:4), Chase 20, Pantić 9 (5:7), Florence 7.

Krka: Ikonić 10 (2:2), Murič 5, Pavič 7 (3:3), Đorđević 15 (1:1), Dragić 14 (6:7), Booker 8 (2:4), Krivec 3 (3:4), Drobnjak 9 (2:3), Balažič 7.

Prosti meti: Igokea 16:21, Krka 19:24.

Met za tri točke: Igokea 8:20 (Chase 4, Nadfeji 2, Florence, Djurica), Krka 5:15 (Djordjević 2, Murič, Drobnjak, Balažič).

Osebne napake: Igokea 25, Krka 24.

Pet osebnih: Pantić (36.), Vitkovac (37.).