Pustni torek prinesel Unionu Olimpiji uvrstitev na zaključni turnir

Košarkarji Uniona Olimpije so v 24. krogu lige NLB v domači dvorani Stožice ugnali moštvo Nymburk (74:63) in si za nagrado zagotovili nastop na zaključnem turnirju, ki se bo letos odvijal v Ljubljani. Že pred tem so si nastop na final four zagotovil tudi košarkarji Krke, ki so danes ugnali Cibono (67:72).

08. marec 2011 19.20
David Osojnik, delo.si
Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so si dva kroga pred koncem rednega dela zagotovili uvrstitev na zaključni turnir lige NLB. Ta bo tako v veliki meri slovenski, saj se bo odvijal v ljubljanskih Stožicah, poleg Ljubljančanov pa bo med štirimi najboljšimi ekipami nastopila tudi novomeška Krka, piše STA.

Union Olimpija ima po 24 krogih 16 zmag, na zadnjem gostovanju v nedeljo v Beogradu pri Crveni zvezdi ter prihodnjo sredo v Stožicah z Radničkim pa si bo skušala zagotoviti čim višje izhodišče za "final four", ki bo od 19. do 21. aprila.

Ljubljanski košarkarji so imeli vpričo pustnih mask in predstavnic nežnejšega spola, ki so imele prost vstop v dvorano, kar obilico težav s češkim predstavnikom Nymburkom. Trli so ga skoraj trideset minut igre, dokončno pa ga zlomili šele v zaključku tekme.

Prvo občutnejšo prednost je v zaključku tretje četrtine naredila peterka Jan Špan, Sasu Salin, Samo Udrih, Damir Markota, Aloysius Anagonye, ki je v zadnjih dveh minutah in s trojko slednjega v izdihljajih četrtine z 52:50 prišla na 60:52. Kot še poroča STA, so se gostje štiri minute pred koncem približali na 64:61, vendar so Giorgi Šermadini (15 točk, 8 skokov), Goran Jagodnik (13 točk, 7 skokov) in Vlatko Ilievski (10 točk) stvari hitro postavili na pravo mesto.

***
Union Olimpija - Nymburk 74:63 (17:21, 39:38, 60:52)

Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Radović, Hordov, Radojković (vsi Hrvaška).
Union Olimpija: Špan 2, Ilievski 10 (2:2), Anagonye 9 (2:5), Gregory 4, Salin 6, Jagodnik 13 (2:2), Šermadini 15 (5:8), Markota 2, Ožbolt 5 (2:2), Udrih 8.
Nymburk: Benda 3 (1:2), Sokolovsky 18 (1:2), Chan 2, Christmas 3 (1:2), Nissim 10 (2:2), Nečas 10 (2:2), Simmons 8 (2:2), Slezak 3, Štimac 6 (0:3).
Prosti meti: Union Olimpija 13:19, Nymburk 9:17.
Met za tri točke: Union Olimpija 7:25 (Ilievski 2, Salin 2, Jagodnik, Ožbolt, Anagonye), Nymburk 6:11 (Sokolovsky 5, Slezak).
Osebne napake: Union Olimpija 19, Nymburk 23.
Pet osebnih: /.

Cibona - Krka 67:72 (25:21, 31:40, 50:57)

Zagreb, 08. marca (STA) - Košarkarji Krke so v 24. krogu lige NLB premagali Cibono z 72:67 (21:25, 40:31, 57:50).**

Dvorana Dražen Petrovič, gledalcev 1500, sodniki: Šutulović (Črna gora), Vojinović, Mrdak (oba Srbija).

Cibona: Giriček 5, Bogdanović 13 (6:7), Barač 2 (2:2), Lalić 2, Zubčić 20 (6:11), Garma 2, Vragović 2, Vrbanc 11 (1:1), Krapić 10 (8:8).

Krka: Ikonić 3, Petrov 12, Murič 3 (1:2), Pavič 8, Djordjević 10 (3:4), Dragić 11 (3:6), Booker 17 (6:9), Drobnjak 8 (1:1).

Prosti meti: Cibona 23:29, Krka 14:22.

Met za tri točke: Cibona 8:23 (Zubčić 4, Vrbanc 2, Bogdanovič, Giriček) Krka 8:22 (Petrov 4, Ikonić, Djordjević, Booker, Drobnjak).

Osebne napake: Cibona 23, Krka 28.

Pet osebnih: Balažič (33.), Drobnjak (40.).

Košarkarji Krke nadaljujejo z odličnimi predstavami v ligi NLB. V legendarni dvorani Dražena Petrovića v Zagrebu so zabeležili že sedmo zaporedno zmago, skupno 17. v štiriindvajsetih nastopih, tako da dva kroga pred koncem rednega dela še naprej zasedajo prvo mesto.

Novomeščani bodo skušali v zadnjih dveh nastopih - doma proti Partizanu in v gosteh pri Hemofarmu - iztržiti čim bolj ugoden položaj pred zaključnim turnirjem najboljše četverice, ki bo od 19. do 21. aprila v Ljubljani.

Krka je navkljub temu, da si je že v prejšnjem krogu zagotovila uvrstitev na"final four", odigrala zavzeto in motivirano, tako da je njena zmaga povsem zaslužena. Cibona je bila v prednosti zgolj v prvi četrtini, nato pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli varovanci trenerja Aleksandra Džikića in po zaslugi dobre igre Chrisa Bookerja (12 točk v prvem polčasu) odšli na odmor z lepo prednostjo.

Čeprav so se gostitelji v nadaljevanju večkrat povsem približali, pa se v ospredje niso uspeli prebiti. V tretji četrtini so prišli na 42:46, dobri dve minuti pred koncem tekme pa je bilo zgolj 63:65. Napad za Krko se je skoraj že iztekel, ko je Simon Petrov na pol iz obupa vrgel trojko v zadnji sekundi napada. In jo zadel. Prednost petih točk je minuto pred koncem ponovil Booker z zabijanjem, zmago Krke pa je potrdil Dušan Djordjević s črte prostih metov.