Široki po napeti končnici ugnal Union Olimpijo

Košarkarji Union Olimpije so po nedavnem hudem evroligaškem porazu v Tel Avivu, nov poraz zabeležili tudi v ligi NLB, kjer je v 20. krogu na domačem igrišču po napeti končnici slavil Široki Brijeg (85:86). Krka je že včeraj ugnala Radnički.

06. februar 2011 20.20
David Osojnik, delo.si
Široki Brijeg - Izbranci Jureta Zdovca so v današnjem dvoboju prikazali zelo slabo predstavo, Hercegovci, ki so v Ljubljani doživeli hud poraz (70:107), so jim bili večji del tekme povsem enakovredni, v razburljivi končnici pa jim je "usodni udarec" prizadejal Fran Pilepić, ki je v zadnjih 34 sekundah tekme zadel vseh sedem prostih metov, poroča STA.

Ljubljančani so porazno odprli tekmo: Kevinn Pinkney si je še po pičlih šestih minutah priigral tretjo osebno napako, njihovo nepovezano igro v napadu in medlo obrambo pa so gostitelji kaznovali in minuto pred koncem uvodne četrtine povedli s 23:14. V drugi četrtini so slovenski podprvaki zaigrali za malenkost bolj odgovorno, v 13. minuti so po petih zaporednih točkah Gorana Jagodnika povedli z 31:27. V nadaljevanju se je v dvorani Pecara odvijal izenačen boj, nobena ekipa pa si ni priigrala več kot šest točk prednosti.

V razburljivi končnici je Sašo Ožbolt 34 sekund pred koncem - pri metu za tri točke - storil prekršek nad Pilepićem, domači branilec pa je zadel vse tri proste mete in soigralce popeljal do vodstva z 82:79. Jagodnik je znižal na 82:81, Pilepić pa povišal na 84:81. Šest sekund pred koncem "zmedena" sodniška trojka Jagodniku ni priznala meta za tri točke, ker je domnevno stopil na črto, po dveh točkah hladnokrvnega Pilepića pa je Gregory naredil "novo neumnost" in zadel oba prosta meta za končnih 86:85 v korist domačega moštva. Kot še poroča STA, bo ljubljanska ekipa v naslednjem krogu (17. februarja) na domačem igrišču gostila Cedevito.

»Čestitke Širokem Brijegu za zmago. Bila je prava bitka na pomembni tekmi. Videlo se je kako igramo brez Ilievskega in z nepravim Gregoryem, ki ima težave s hrbtom. Tekma je dala določene odgovore in vemo kaj moramo popraviti in spremeniti. Na tako vročem terenu s tako igro ne nemoremo zmagovati. Gremo dalje k lovljenju Final Foura lige,« je po tekmi dejal Jure Zdovc.

Dvorana Pecara, gledalcev 2000, sodniki: Vojinović, Maričić (oba Srbija), Jokić (Črna gora).

Široki Brijeg: Štemberger 20 (10:12), Ramljak 3 (1:2), Barač 6 (2:3), Bilinovac 2, Pilepić 14 (7:7), Špralja 9, Morović 15 (8:8), Grgat 17 (3:5).
Union Olimpija: Perry 6 (4:5), Špan 2, Gregory 9, Jagodnik 17 (4:5), Šermadini 16 (2:3), Pinkney 22 (3:6), Markota 4 (2:2), Ožbolt 9 (9:10).
Prosti meti: Široki Brijeg 31:37, Union Olimpija 24:31.
Met za tri točke: Široki Brijeg 5:19 (Štemberger 2, Pilepić, Špralja, Morović), Union Olimpija 5:14 (Pinkney 3, Jagodnik, Gregory).
Osebne napake: Široki Brijeg 25, Union Olimpija 28.
Pet osebnih: Špralja (36.), Šarmadini (36.), Grgat (38.), Morović (40.).