Slovo Heliosa s porazom

V šestem dvoboju novonastalega pokala FIBA so šli domžalski košarkarji petič na kolena, tokrat v Litvi (77:86).

02. december 2015 00.12
rsi_KOSARKA HELIOS RADNICKI

Vilnius - Košarkarji moštva Helios Suns so sezono v novonastalem pokalu FIBA zapečatili s porazom, petim v šestih dvobojih. Na gostovanju v skupini I so namreč pokleknili pred litovskim Pienom Žvaigždesom, ki je bil boljši s 86:77 (62:55, 42:43, 28:22) in se tako veselil tretje zmage, druge nad Domžalčani.

Ti so imeli še vedno možnosti, da bi prezimili v Evropi, a bi morali zmagati z več kot desetimi točkami naskoka, obenem bi moral tudi Turow izgubiti proti vodilnemu Ventspilsu. Latvijci so svoj del naloge opravili, varovanci trenerja Gašperja Okorna pač ne, pa čeravno so bili ob polčasu še točko spredaj (43:42).

A zanje je bila usodna tretja četrtina, v kateri so domači v 28. minuti pobegnili na deset točk razlike (62:52), česar do konca dvoboja niso več izpustili iz rok in so se tako prebili med 32 ekip, ki so si zagotovile nadaljevanje v pokalu FIBA. V vrstah poražencev so bili najučinkovitejši Hugh Robertson (19 točk), Đorđe Lelić (18) in Marjan Čakarun (18), pri zmagovalcih pa Američan Demond Carter (21).