Krki še tretjič zapored slovenski superpokal

Košarkarji Krke in Uniona Olimpije so s slovenskim superpokalom odprli novo sezono. S 84:81 so slavili Novomeščani.

25. september 2012 19.56
25. september 2012 20.04
KOSARKA OLIMPIJA KRKA

Ljubljana - Državni košarkarski prvak Krka in pokalni zmagovalec Union Olimpija sta s tekmo superpokala v dvorani Brinje v Grosupljem odprla novo košarkarsko sezono. Naslov so še tretjič zapored osvojili Novomeščani, ki so v napeti konlčnici s 84:81 premagali večne tekmece iz Ljubljane.

Ključno vlogo pri zmagi je odigral slovenski reprezentant v dresu državnih prvakov Domen Lorbek, ki je v zadnjih sedmih minutah tekme dosegel 13 od svojih 17  točk. Edo Murić jih je dosegel 13, pri poražencih pa Jaka Blažič s 25 točkami in Klemen Prepelič, ki jih je dosegel 17.

Krka ohranila mirne živce

Slovenski superpokal je od leta 2003 tradicionalni uvod v novo sezono, ki se bo z ligaškimi obračuni sicer začela 20. oktobra, hkrati pa za oba slovenska predstavnika v regionalni ligi ABA ravno pravšnji test pred jadranskim tekmovanjem, ki se začenja konec tedna. Z boljšo popotnico torej začenja Krka, čeprav je bila v uvodnih minutah Olimpija bolj prepričljiva in tudi dobila prvi polčas (42:40).

Do zmage so se varovanci trenerja Aleksandra Sekulića prebili v zadnji četrtini, ki so jo dobili z rezultatom 29:22 in v kateri so znali zaustaviti ključna igralca Uniona Olimpije Jako Blažiča (25 točk) in Klemna Prepeliča (17). Ob tem so imeli Novomeščani v svojih vrstah še razpoloženega Domna Lorbka, ki je v zadnji četrtini poskrbel za preobrat, potem ko so se Ljubljančani v 27. minuti dokopali do najvišje prednosti na tekmi 55:45.

Srednji od bratov Lorbek je na sceno stopil v 34. minuti, ko je s prvo trojko znižal zaostanek na 62:63. Drugo je dosegel za izenačenje na 65, po tretji v 36. minuti pa je Krka že vodila s 70:65. Čeprav je George Page dve minuti pred koncem s trojko z osmih metrov znižal na 70:68, Dražen Bubnič pa nato izenačil na 70, so igralci Krke v zadnji minuti ohranili mirne živce s črte prostih metov in se zasluženo veselili prve uradne zmage in lovorike v novi sezoni, poroča STA.

Izjavi po tekmi:

»Veseli nas, da smo bili uspešnejši od Uniona Olimpije in, da smo osvojili ta naslov. Z uvodom v sezono smo tako lahko zadovoljni, a bo veselje kratko, saj nas že kmalu čakajo izjemno pomembne tekme v ligi ABA,« je po zmagi povedal trener Krke Aleksander Sekulić.

»V prvem polčasu smo odigrali preslabo, s premalo čvrstine v obrambi, kar dokazuje preveliko število košev v prvih dvajsetih minutah. S tretjo četrtino sem zadovoljen, povedli smo z desetimi točkami razlike, Baynes je dobro kontroliral čvrstino pod košem, a bil nato izključen, Krka pa nas je nato napadla po globini, čemur nismo mogli slediti. Ko se je tekma lomila, smo izgubili dve žogi, na koncu sicer skušali s pressingom, tvegali, se vrnili v igro, a ni uspelo. Krka je zadela proste mete in zmagala, za kar ji čestitam,« pa je dejal trener Olimpije Sašo Filipovski.

Slovenski superpokal:

Krka - Union Olimpija 84:81 (55:59, 40:42, 21:19)

* Dvorana Brinje, gledalcev 1000, sodniki: Pukl, Petek (oba Maribor), Majkič (Hrastnik).
* Krka: Lorbek 17 (4:4), Vladović 5, Rojc 6, Lalić 8 (4:6), Murić 13 (5:6), Pavič 12, Lučić 13 (6:8), Kastrati 2, Golemac 4, Klobučar 4 (0:2).
* Union Olimpija: Prepelič 17 (4:4), Blažič 25 (10:10), Rannikko 2, Salin 9 (4:4), Baynes 7 (1:2), Bubnič 11 (3:4), Page 8, Omić 2 (0:2).
* Prosti meti: Krka 19:26, Union Olimpija 22:26.
* Met za tri točke: Krka 5:16 (Lorbek 3, Lučić, Vladović), Union Olimpija 9:20 (Prepelič 3, Page 2, Bubnič 2, Blažič, Salin).
* Osebne napake: Krka 26, Union Olimpija 28.