Superpokal: v tekmi preobratov zmagala Krka

Superpokalno lovoriko je po zmagi nad Union Olimpijo z rezultatom 68:65 dobila novomeška Krka.

30. september 2014 17.28
Super pokal
G. L., Delo.si

Šenčur - Superpokalno lovoriko je v tekmi preobratov na koncu z rezultatom 68:65 še četrtič v svoji zgodovini dobila Krka. Union Olimpija je imela na koncu celo met za podaljšek, a ga je njihov najboljši današnji košarkar Gregor Hrovat (15 točk) zgrešil. Pri Krki je s 23 točkami blestel predvsem Malcolm Armstead, ki je bil proglašen tudi za najboljšega igralca tekme.

V prvem polčasu smo gledali izenačeno igro obeh ekip, je pa vseskozi malce prevladovala Krka. Kljub temu se je videlo, da ekipi še nista v polnem tekmovalnem pogonu, saj smo videli precej zgrešenih odprtih metov ter napak na obeh straneh. Posledično je bil tudi rezultat po prvi četrtini razmeroma nizek - s 17:15 je vodila Krka. Tudi druga četrtina je postregla s podobno igro, rahla prednost Krke pa je nakazovala, da je na začetku sezone nekoliko bolj vendarle razigrana Krka, ki je pred sezono doživela nekaj manj kadrovskih sprememb.

Nadaljevanje, v katerega je Krka vstopila s štirimi točkami prednosti, je prineslo boljšo igro Dolenjcev, pri katerih se je razigral predvsem nekdanji zmaj Nebojša Joksimović, ki je bil z osmimi točkami najbolj razpoložen košarkar državnih prvakov v tem delu  igre. Prednost Krke je naraščala in vse bolj se je zdelo, da bi superpokalna lovorika lahko romala v vitrine dvorane Leona Štuklja.

V drugem delu tretje četrtine ter v prvem delu zadnje pa je stvari v roke prevzel novinec v dresu Olimpije Gregor Hrovat, ki je z nekaj zaporednimi točkami Olimpijo povedel v nekoliko občutnejše vodstvo, ki je znašalo deset točk. V obdobju med 27. in 34. minuto so Ljubljančani naredili delni izid 20:2, kar jim je prineslo vodstvo s 57:47.

V drugi polovici zadnje četrtine je na krilih najboljšega strelca finala Armsteada znova zagospodarila Krka, ki je po Američanovi asistenci in trojki Jasmina Hukića (12 točk) po daljšem času znova povedla le dobro minuto in pol pred koncem tekme. Sledili sta napaki Alena Omića in Sasuja Salina ter nova trojka Mirka Mulalića (12 točk) in Krka je povedla s 66:62. Ko je po zadetih prostih metih Hukića že vse kazalo na zmago Krke je trojko za Olimpijo zadel Hrovat, na drugi strani pa je korake takoj zatem napravil Mulalić in Olimpija je imela kar naenkrat napad za podaljšek. V zadnji sekundi je izza črte še enkrat poizkusil Hrovat, a zgrešil in zmage so se veselili Novomeščani.

Superpokal 2014

Krka : Union Olimpija 68:65 (47:49, 36:32, 17:15)

Športna dvorana, gledalcev 700, sodniki: Pukl, Petek (oba Maribor), Nedović (Kranj).

Krka: Kastrati 4, Rojc 2, Armstead 23 (6:9), Mulalić 12, Joksimović 8, Booker 5 (0:2), Hukić 12 (2:2), Bolčina 2.

Union Olimpija: Rupnik 11 (2:2), Hrovat 15 (1:2), Salin 2 (2:2), Murić 14 (3:3), Begić 4 (2:4), Nikolov 7 (1:2), Omić 5 (3:6), Marinović 7 (2:2).

Prosti meti: Krka 8:13, Union Olimpija 16:23.

Met za dve točki: Krka 15:37, Union Olimpija 14:38.

Met za tri točke: Krka 10:25 (Mulalić 4, Armstead 3, Hukić 2, Booker), Union Olimpija 7:26 (Rupnik 3, Hrovat 2, Murić, Marinović).

Skoki: Krka 29 (22 + 7), Union Olimpija 51 (31 + 20).

Osebne napake: Krka 27, Union Olimpija 23.

Pet osebnih: Rupnik (37.).