Krka proti Leidnu do četrte zmage

Novomeška Krka je v 6. kolu Fibinega pokala slavila proti Leidnu s 86:78 in bo kot edini slovenski klub igrala v 2. delu.

02. december 2015 19.22
M. Ž.
M. Ž.

Leiden - Košarkarji Krke so na zadnji tekmi prvega dela Fibinega pokala v gosteh premagali Leiden s 86:78.

Novomeščani so si že pred današnjo tekmo zagotovili nastop v drugem delu, kjer bodo izmed slovenskih klubov nastopili le oni, saj so se morali posloviti Tajfun, Helios in Zlatorog.

Krka je tekmo proti Leidnu odločila v zadnji četrtini, ko je zaostanek za točko (60:61) do 36. minute pretvorila v prednost desetih točk (75:65), gostitelji pa v sklepnih minutah niso imeli možnosti za preobrat.

Pri Krki sta največ točk prispevala Žiga Dimec (18) in Igor Tratnik (13), pri Leidnu pa je bil prvi strelec Worthy de Jong (24).

Tajfun za konec izgubil

Tajfun je izgubil proti ekipi Bakken Bears s 60:79 in končal nastope v tem tekmovanju.

Tajfun je v skupinskem delu zabeležil dve zmagi in štiri poraze, danski podprvak Bakken Bears pa je dobil vseh šest tekem in se prebil v naslednji del.

Slovenski predstavnik je bil v prvi četrtini še konkurenčen Dancem in zaostajal za štiri točke (19:23), nato pa v drugi četrtini povsem popustil. Gostje so dosegli deset izmed prvih štirinajstih točk in pobegnili na +10 (33:23), minuto pred koncem polčasa pa so imeli že 21 točk prednosti (45:24). Tajfun je ves drugi polčas neuspešno lovil gostujoče moštvo in na koncu izgubil z devetnajstimi točkami razlike.

Pri Tajfunu sta bila najboljša strelca Domen Bratož z 11 točkami in Jacob Parker z 10 točkami.

Pirova zmaga Zlatoroga

Zlatorog je na svoji zadnji tekmi premagal Elan Chalon z 88:87, kar pa ni bilo dovolj za napredovanje.

Laščani so slabše začeli tekmo in po prvih desetih minutah zaostajali za sedem (18:25), nato pa po zaslugi boljše druge četrtine na odmor odšli s prednostjo dveh točk (45:43).

Tekma je bila izenačena vse do konca. Elan Chalon je 65 sekund pred iztekom vodil s 87:84, Zlatorogu pa sta zmago priborila Branislav Đekić in Jakob Lovrenc Čebašek.

Pri Zlatorogu je bil prvi strelec Branislav Đekić s 25 točkami, pri Elan Chalonu pa Jeremy Hazell z 21 točkami.

Izmed štirih slovenskih ekip se je v drugi del tekmovanja prebila le novomeška Krka.