Udrih spet izgubil, Dragič zaradi poškodbe ni igral

Na parkete košarkarske lige NBA je ponoči stopil le en Slovenec. Beno Udrih je z ekipo Sacramento Kings doživel že tretji zaporedni poraz, 36. v tej sezoni. Udrih je na domači tekmi proti Utah Jazz (104:107) igral 40 minut, v tem času pa je v statistiko tekme vpisal 11 točk, tri podaje, dva skoka in blokado. Moštvo Phoenix Suns brez poškodovanega Gorana Dragiča je v gosteh pri Golden State Warriors zmagalo s 104:92.

08. februar 2011 13.37
R. T., delo.si
Sacramento - Moštvu Cleveland Cavaliers v letošnji sezoni severnoameriške košarkarske lige NBA ne gre prav nič po načrtih. Potem ko so konjeniki pred dnevi postavili nov neslavni rekord po številu zaporednih porazov v eni sezoni, so z novim, 25., porazom v nizu - s 96:99 so klonili proti Dallasu-, popravili rekord porazov iz sezon 1981/82 in 1982-1983.

Konjeniki so zadnjič zmagali 18. decembra. V rednem delu lanske sezone so bili košarkarji Clevelanda celo najboljša ekipa lige. Razlog za letošnji velikanski padec je povezan z odhodom zvezdnika LeBrona Jamesa.

Cleveland je sedaj sam na prvem mestu neslavne lestvice najslabših moštev lige, pred tem si je rekord delil z ekipama Vancouver Grizzlies (1995-96) in Denver Nuggets (1997-98). Po odhodu zvezdnika LeBrona, ki je po lanski sezoni zapustil ekipo in se pridružil Dwyanu Wadeu in Chrisu Boshu v Miamiju, so igralci Cavaliers povsem drugo moštvo.

Charlotte Bobcats - Boston Celtics 94:89

New Orleans Hornets - Minnesota Timberwolves 92:104

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 84:93

Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 99:96

Denver Nuggets - Houston Rockets 103:108

Portland Trail Blazers - Chicago Bulls 109:103

Sacramento Kings - Utah Jazz 104:107

Golden State Warriors - Phoenix Suns 92:104