Udrihov večer za presenečenje v Orlandu

Košarkarji Sacramento Kings so presenetili na sinočnjem gostovanju v Orlandu in domače moštvo premagali s 111:105. Eden zaslužnejših za zmago Kraljev je bil tudi slovenski košarkar Beno Udrih z 18 točkami.

24. februar 2011 10.12
Š. Ro., delo.si
Phoenix - V ligi NBA so sinoči košarkarji moštva Sacramento Kings gostovali v Orlandu in slavili presenetljivo zmago s 111:105. Kralji so zaigrali brez poškodovanega Tyreka Evansa in Carla Landryja, do ključne prednosti pa prišel v zadnji četrtini, ko je z 32 točkami izničil zaostanek sedmih točk. To je bila šele njihova druga zmaga na zadnjih 10 tekmah.

Odlično se je na parketu izkazal slovenski košarkar Beno Udrih, ki je imel tudi najdaljšo minutažo med Kralji. V 41 minutah je dosegel 18 točk, tri skoke, deset podaj in tri ukradene žoge in vnovič vpisal dvojni dvojček. V sami končnici izenačene tekme je bil tudi ključni igralec za zmago ekipe iz Kalifornije. Najprej je slabi dve minuti pred koncem zadel za vodstvo s 104:100, prav ob izteku pa je dvajset sekund pred koncem vpisal podajo, po kateri je Luther Head vodstvo povišal na 108:102, pet sekund kasneje pa je po prekršku zadel oba prosta meta za neulovljivo prednost 110:102.

Uspešnejši od Udriha je bil le Jermaine Taylor z 21 točkami, le devet jih je tikrat prispeval novinec DeMarcus Cousins. Za Orlando Magic jih je največ prispeval zvezdnik Dwight Howard, ki je ob presenetljivem porazu z dolgim nosom odvihral v slačilnico. »Nikogar ne želim izpostavljati, a dejstvo je, da če ne bom uspešno delovali kot ekipa, bomo še naprej nizali poraze. Vem, da smo dobro moštvo, eno najbolj obetavnih v ligi. Imamo igralce z veliko talenta in zmožnostmi, a če jih ne bomo unovčili an vsaki tekmi, nam to nič ne pomaga,« je po tekmi povedal Howard, ki je v statistiko vpisal tudi 17 ujetih žog pod obročema.

Dragić brez točk

Phoenix Suns, za katere igra Goran Dragić, so v domači dvorani US Airways Center v Arizoni gostili Atlanta Hawks in zmagali s 105:97. Dragić je odigral 13 minut, v tem času pa se med strelce ni vpisal, zato pa je zbral dva skoka, štiri podaje in ukradeno žogo.

Tudi ta tekma se je odločala v sklepnih minutah. Ob polčasu so košarkarji Phoenixa vodili že z 61:47, a dovolili, da so jih gosti pet minut pred koncem tekme pri 92. točki ujeli. Tehtnico v korist Phoenixa sta v sklepnih minutah prevesila Channing Fyre in Steve Nash, ki je v drugem polčasu dosegel vseh svojih 13 točk. Fyre je bil z dvajsetimi točkami tudi najboljši strelec Phoenixa, na drugi strani jih je Josh Smith dosegel 26, poroča STA.

Melo že blestel v New Yorku

Posebne pozornosti je bil v New Yorku deležen Carmelo Anthony, nova okrepitev iz Detroita, ki je na prvi tekmi za novo moštvo dosegel 27 točk in deset skokov, bil pa je tudi med ključnimi igralci v sklepnih minutah, ki so New Yorku priigrali zmago nad Milwaukeejem s 114:108.