Unics Kazan zadnji udeleženec evrolige

Košarkarji Unicsa so v finalu kvalifikacijskega turnirja premagali Asvel z 88:79 in si priborili nastop v evroligi.

27. september 2014 09.48

Oostende - Košarkarji Unicsa so se kot zadnji uvrstili v najmočnejše evropsko tekmovanje evroligo, potem ko so v finalu kvalifikacijskega turnirja v Oostendeju premagali Asvel z 88:79 (vrhunce dvoboja si lahko ogledate v zgornjem videu).

V prvem polčasu je ritem narekoval Asvel, ki je s pomočjo odlične druge četrtine (33:17) na odmor odšel s prednostjo štirinajstih točk (53:39).

Francozi so na začetku tretje četrtine vodili že za devetnajst (60:41), ko se je Unics prebudil in nanizal dvajset zaporednih točk za vodstvo 61:60, po koncu tretje četrtine pa je bil izid neodločen (64:64).

V zadnjih desetih minutah so več pokazali košarkarji Unicsa, ki so dosegli devet točk več od Asvela (24:15) in se na koncu veselili uvrstitve v evroligo.

Pri Unicsu je bil najboljši strelec James White z 21 točkami, pri Asvelu pa David Andersen s 24 točkami.

Unics Kazan bo v evroligi igral v skupini A, v kateri so še Real Madrid, Anadolu Efes, Žalgiris, Nižni Novgorod in Sassari.