Uspešen le Tajfun

Košarkarski državni prvak je v 5. kolu pokala FIBA s 93:73 odpravil irsko Hibernio, Krka in Zlatorog praznih rok.

26. november 2015 00.34
šipić košarka

Ljubljana - Od treh slovenskih predstavnikov v današnjih dvobojih petega kola košarkarske lige FIBA je bil uspešen le državni prvak Tajfun, ki je na gostovanju prepričljivo odpravil irsko Hibernio s 93:73 (75:61, 53:36, 22:22), ključno prednost pa si zagotovil v drugem delu, ko je razlika narasla na +17. Sandi Čebular se je izkazal s 26 točkami, Domen Bratož je primaknil tri manj, Jacobu Parkerju pa sta do dvojnega dvojčka zmanjkala po ena točka in skok. Tajfun ima zdaj v skupini F v žepu dve zmagi, Hibernia še nobene.

Manj uspešna je bila pred domačimi navijači Krka, ki jo je z 82:72 (62:61, 41:39, 17:19) odpravil Frankfurt. Dvome o zmagovalcu so Nemci razblinili šele v zadnji četrtini, pravzaprav šele v sklepnih petih minutah. Novomeščanom, pri katerih je strelsko izstopal Luka Lapornik z 19 točkami, ni pomagal naskok desetih točk pred glavnim odmorom. Frankfurt v skupini G ostaja brez poraza, Krka je kljub drugemu (proti istemu tekmecu) zadržala drugo mesto.

Zato pa Zlatorog ni oplemenitil dosedanje bere ene zmage v skupini D, na gostovanju je moral namreč poklekniti pred avstrijski Güssingom, ki se je po napeti končnici veselil s 73:71 (55:47, 34:31, 14:12). Laščani so 25 sekund pred zadnjim piskom sirene izenačili na 71:71, Jamar Abrams pa je tri sekunde pred koncem zgrešil polaganje. Goran Jurak se je izkazal z 18 točkami in devetimi skoki.