V četrtem poskusu zmaji do prve zmage

Košarkarji Petrola Olimpije so z odlično zadnjo četrtino na gostovanju z 79:73 odpravili belgijski Oostende.

30. oktober 2018 22.33
30. oktober 2018 22.56
Jan Špan je prispeval kar pet trojk. FOTO: Tomi Lombar/Delo
Oostende – Košarkarji Petrola Olimpije so vendarle dočakali prvo zmago v novi sezoni lige prvakov. Po hudem domačem porazu z Bologno (61:92) so v četrtem kolu skupine D na gostovanju z 79:73 na kolena spravili soseda na razredelnici, zasedbo Oostendeja. To je bil tudi njihov prvi uspeh po sedmih zaporednih porazih v tem tekmovanju. Nov izziv jih čaka prihodnjo sredo, ko bodo v Stožicah gostili litovski Neptunas.

Odločila zadnja četrtina

Prvi polčas je bil izenačen, moštvi pa sta se izmenjevali v vodstvu. V tretji četrtini se je tehtnica začela nagibati na stran domačih, ki so nekajkrat pobegnili za osem točk, na zadnji odmor pa odšli s petimi točkami naskoka. V zadnjem delu pa so zmaji prevzeli vajeti v svoje roke, prek slavljenca Issufa Sanona zadeli za vodstvo z 62:61, ki ga niso več izpustili iz rok.

OOSTENDE : PETROL OLIMPIJA 73:79 (61:56, 39:40, 16:21)

Oostende: Đorđević 8 (2:2), Đurišić 19 (3:4), Fieler 15, Lasisi 5, Schwartz 7 (1:1), Buza 2, Desrion 2, Kesteloot 8 (2:2), Williams 7 (3:4).

Petrol Olimpija: Jones 12 (1:2), Lapornik 18 (9:9), Lazić 8, Sanon 7 (3:3), Špan 23 (4:4), Begić 2, Bubnić 2 (2:2), Radulović 6, Šamanić 1 (1:2).

Prosti meti: Oostende 11:13, Petrol Olimpija 20:22.

Trojke: Oostende 8:15 (Fieler 3, Đurišić 2, Kesteloot 2, Lasisi), Petrol Olimpija 9:22 (Špan 5, Lazić 2, Jones, Lapornik).

Osebne napake: Oostende 21, Petrol Olimpija 18.

Pet trojk Špana

V zmagovalni vrsti, ki je odigrala tretjo tekmo v štirih dneh, sta se še posebej izkazala domača igralca Jan Špan s 23 točkami, od tega kar petimi trojkami, in Miha Lapornik z 18 točkami in brezhibnim izvajanjem prostih metov (9:9). Pri poražencih, ki ravno tako ostajajo pri eni zmagi v sezoni, sta bila najbolj pri metu Nemanja Đurišić z 19 in Chase Fieler s 15 točkami.

Borba do zadnjega

»Zaradi razporeda tekem in nekaterih porazov, ki smo jih doživeli v zadnjem obdobju, je bil ta dvoboj za nas izjemno zahteven. Kljub sedmim točkam zaostanka v drugem polčasu so se fantje borili do zadnjega, se vrnili v igro in naposled zasluženo zmagali, za kar si zaslužijo pohvale,« je zadovoljno strnil vtise Olimpijin trener Zoran Martič.