Vujačić razigran v Londonu

Nesojeni slovenski košarkarski reprezentant Saša VUjačić se je izkazal na obračunu s Torontom (116:103), ki je bil prvič v zgodovini NBA odigran na evropskih tleh in sicer v središču Londona. Vujačić je za novo zmago svojega mošstva prispeval 12 točk in štiri skoke. San Antonio je na domačem parketu zmlel zvezdniški Miami.

05. marec 2011 09.25
David Osojnik, delo.si
Ljubljana - Moštvo iz New Jerseya pa je kljub novi zmagi še precej oddaljeno od ciljev, ki jih je pred sezono zastavil njihov bogati ruski lastnik - postati NBA prvaki in globalno prepoznavno moštvo. Na prvi NBA tekmi na evropskih tleh se je v dresu mrežic izkazal Brook Lopez (25 točk), ki je svojemu moštvu tako pomagal končati niz šestih zaporednih porazov.

Učinkovit je bil tudi slovenski košarkar Saša Vujačić, ki je v 30 minutah na parketu zbral 12 točk, in temu dodal še dva skoka. New Jersey in Toronto pa se bosta vnovič pomerila že danes zvečer v središču Londona. Gre za poizkus vodstva NBA lige, da bi ameriško košarko pripeljali čim bližje Evropejcem in povečali njegovo priljubljenost na stari celini.

San Antonio zmlel zvezdniški Miami

Najučinkovitejše moštvo v tej sezoni NBA San Antonio Spurs je v velikem derbiju zlahka ugnalo zvezdnike iz Miamija (125:95). Gostitelji so si že v prvi četrtini zagotovili prednost dobrih 20 točk, kar so znali spretno zadržati do konca obračuna. Pri strelec pri Spursih je bil Manu Ginobili, ki jih je zbral 20, na nasprotni strani pa je bil najbolj razigran LeBron James s 26 točkami.

New Jersey Nets - Toronto Raptors 116:103
Orlando Magic - Chicago Bulls 81:89
Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 111:100
Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder 104:111
Boston Celtics - Golden State Warriors 107:103
New York Knicks - Cleveland Cavaliers 115:119
Memphis Grizzlies - New Orleans Hornets 91:98
Dallas Mavericks - Indiana Pacers 116:108