Vujačić zmagal, gripozni Udrih odsoten s parketa

Košarkarji New Jersey Nets so v severnoameriški ligi NBA doma po podaljšku premagali Los Angeles Clippers s 102:98. Sašo Vujačić je za zmagovalce v 28 minutah dosegel šest točk, tri skoke in dve podaji. Ekipa Sacramento Kings pa je v gosteh tesno izgubila z moštvom San Antonio Spurs, najboljšo ekipo lige, s 103:108. Oboleli Beno Udrih ni igral.

12. marec 2011 12.20
R. T., delo.si
New York - Brook Lopez in Jordan Farmar sta dosegla po 24 točk ter bila edina strelca New Jerseyja v podaljšku. Mrežice so nadoknadile 20 točk zaostanka za četrto zaporedno zmago, kar je najdaljši zmagoviti niz po sezoni 2008/2009. Pete zaporednega poraza svoje vrste ni mogel preprečiti Chris Kaman (23 točk, 10 skokov), proča STA.

V San Antoniu je domača ekipa prišla do enajste zaporedne zmage s Sacramentom, vendar je najslabša ekipa zahodnega dela lige tokrat najboljši povzročala precej preglavic. V zadnji četrtini je povedla z 91:88 domači pa so na krilih Francoza Tonyja Parkerja (27 točk, 6 podaj) in Argentinca Manuja Ginobilija (24 točk, 7 podaj) z delnim izidom 17:2 vendarle prišli do pričakovane zmage. tako kot lani v obračunu teh dveh ekip je v dvorano zajadral netopir, le da tokrat Ginobili ni posredoval. Ker je lani, ko je skušal žival odgnati, naletel na oster odziv organizacij za varstvo živali, je tokrat mirno stal ob strani, ko so za odstranjevanje poskrbeli drugi.

Philadelphia je ugnala Boston, drugouvrščeno ekipo lige, z 89:86, čeprav nihče v domači vrsti ni dosegel več kot 14 točk. Elton Brand (14 točk), Spencer Hawes (14 točk in 10 skokov) in Andre Iguodala (13 točka, 9 skokov, 8 podaj) so s soigralci strli odpor tekmecev, med katerimi velika trojica ni bila posebej razpoložena. Ker Kevin Garnett (14 točk), Paul Pierce (11 točk) in Ray Allen (5 točk) niso bili posebej učinkoviti, je bil najboljši strelec Bostona Jeff Green (18).

Poraz Bostona je izkoristila ekipa Chicaga in brez poškodovanega Carlosa Boozerja ugnala Atlanto s 94:76 ter se povsem približala prvemu mestu na vzhodnem delu lige. Chicago ima sedaj tako kot Boston 46 zmag in le en poraz več. Derrick Rose je bil s 34 točkami, šestimi podajami in petimi skoki prvi mož zmagovalcev, Luol Deng pa je dodal 18 točk, devet skokov in sedem podaj.

Charlotte Hornets - Portland Trail Blazers 97:92

New Jersey Nets - Los Angeles Clippers 102:98 (podaljšek)

Toronto Raptors - Indiana Pacers 108:98

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 89:86

Chicago Bulls - Atlanta Hawks 94:76

Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 122:101

Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 104:94

San Antonio Spuirs - Sacramento Kings 108:103

Golden State Warriors - Orlando Magic 123:120 (podaljšek)