Za rekordno zmago ustavili Luko Dončića

V peti tekmi dvoboja končnice NBA so košarkarji LA Clippers s 43 točk razlike premagali Dallas in v zmagah vodijo s 3:2.

26. avgust 2020 06.25
26. avgust 2020 09.57
Košarkarji moštva LA Clippers so se ujezili po porazu v četrti tekmi končnice NBA in v peti uporizorili najboljšo predstavo, v kateri so posebno pozornost v obrambi namenili slovenskemu čudežnemu dečku Luki Dončiću (v sredini). Ustavili so ga, Dallas pa je izgubil z rekordno razliko. FOTO: Kim Klement/Usa Today Sports
G. N.
G. N.
Ljubljana - V peti tekmi končnice NBA med Dallasom in LA Clippers ni bilo neznank. Košarkarji iz Los Angelesa so s predstavo v šesti prestavi povsem »razstavili« nerazpoložene Teksašane in zmagali s 154:111. V seriji vodijo s 3:2 in za napredovanje potrebujejo le še eno zmago. Šesta tekma bo v noči na petek.

Veliki Dallasov junak v četrti tekmi Luka Dončić je bil od prve sekunde dvoboja v »krempljih« tekmecev in je tekmo končal z 22 točkami, osmimi skoki in štirimi podajami v 31 minutah. Pri zmagovalcih sta bila najboljša Kawhi Leonard in doslej razočaranje dvoboja Paul George, ki je bil tudi prvi strelec tekme s 35 točkami. Leonard jih je dodal 32.

Po obetavnem začetku in vodstvu s 16:9 se je začel Dallasov pogrom. Tekmeci so z delnim izidom 24:2 v pičlih štirih minutah prevzeli vajeti igre v svoje roke in bili do konca tekme neulovljivi. Prednost so neusmiljeno višali do rekordnih 43 točk.

Luka o Morrisovi potezi
Največ vznemirjenja je v Dallasovem taboru povzročila poteza Marcusa Morrisa, ki naj bi v tretji četrtini namerno stopil na Dončićev poškodovan gleženj. Luka je bil v intervjuju po tekmi jezen in o tekmecu ni imel lepih besed. »Nočem govoriti z njim. Med tekmo mi ves čas govori slabe stvari. Ne želim govoriti z njim. Enostavno moram čez to in gledati naprej. Kot sem rekel, vsak bo imel svoje mnenje. Res upam le, da mi ni namerno stopil na gleženj. Če je to storil namerno, je to res zelo slabo,« je o incidentu dejal Dončić.

Zaradi glasnih protestov nad sodniškimi odločitvami je bil v tretji četrtini izključen trener Dallasa Rick Carlisle. Najbolj je bentil nad grobo igro proti Dončiću, ki se mu je sinoči poškodba gležnja bolj poznala.

Pri Dallasu zaradi poškodbe znova ni igral Kristaps Porzingis.

S tako visoko in rekordno razliko 43 točk je Dallas v končnici izgubil le še z LA Lakers leta 1984.

Izida

LA Clippers (2) : Dallas (7) 154:111 – 3:2

(George 35 – met 18:12, Leonard 32 – 19:12), Harrell 19 in 11 skokov, Morris 12, Shamet in Jackson po 11, Zubac 9, Williams 8; Dončić 22 – met 17:6, za tri 16:1, 8 skokov, 4 podaj, 5 izgubljenih žog v 31 minutah, Hardaway 19, Burke 15, Kleber 12, Wright 11.

Denver (3) : Utah (6) 117:107 – 2:3

(Murray 42 – met 26:17, 8 skokov in 8 podaj, Jokić 31 – met 19:12, Porter jr. 15, Grant 9; Mitchell 30 – met 22:11, Clarkson in Conley po 17, Ingles 13, Gobert 11 in 12 skokov.