Zoran Dragić že končal reprezentančno sezono

Za takšno odločitev se je slovenski košarkarski as odločil, ker ga čakajo klubske obveznosti pri novem delodajalcu.

Objavljeno
08. september 2016 15.15
hočevar košarka
J. P.
J. P.

Ljubljana - Po tretji zmagi v kvalifikacijskem ciklu za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto proti Ukrajini je slovensko košarkarsko reprezentanco, na lastno željo, zapustil prvi strelec sinočnjega dvoboja z Ukrajino Zoran Dragić. Branilec se bo namreč pridružil vrstam novega klubskega delodajalca Olimpie Milana, s katerim ga prihodnji teden čaka italijanski pokal in s tem začetek nove sezone. V kadru za preostale tri kvalifikacijske dvoboje reprezentančnemu selektorju Igorju Kokoškovu ostaja na razpolago trinajst košarkarjev, med katerimi ima na vsaki tekmi pravico nastopiti dvanajsterica.

»Zoran je že pred začetkom letošnje akcije izrazil željo, da bi kvalifikacijske nastope zaključil po tretji tekmi, saj ga čaka nov klubski delodajalec in novo okolje, v katerem se bo moral dokazati. Tedaj smo se dogovorili, da se bomo pozneje znova usedli, pregledali rezultate in mnenje strokovnega štaba. Na zadnjem pogovoru je vnovič izrazil željo in se odločil, da se bo moštvu iz Milana priključil po domačem dvoboju z Ukrajino. Reprezentančni štab in Košarkarska zveza Slovenije z njim nista delila iste želje, a sta upoštevala njegovo odločitev. Kljub letošnjemu predčasnemu slovesu ostaja Zoran pomemben člen izbrane vrste, njegova poteza ne bo spremenila ničesar, tudi v prihodnje bo del nje, če si bo to želel. V reprezentanci je dovolj kakovostnih košarkarjev, da lahko uspešno sklenemo kvalifikacije za eurobasket. Zoranovo odločitev njegovi soigralci razumejo in podpirajo, vsi skupaj pa mu želimo uspešno klubsko sezono,« je pojasnil generalni sekretar KZS Rašo Nesterović.