Los Angeles dobro namučil Detroit

Los Angelesu ni pomagala izvrstna predstava vratarja Seana Burka, ki je v Detroitu zbral kar 51 obramb. Ob odsotnosti Anžeta Kopitarja in po podaljšku so jih z 2:3 premagali Detroit Red Wings.

10. marec 2007 11.35
Brian Wilsie v prodoru
New York - Moštvo Kraljev je v severnoameriški hokejski ligi NHL po težkem boju in podaljšku klonilo proti Detroitu z 2:3. Edini slovenski član elitne lige Anže Kopitar je zaradi poškodbe mišice moral izpustiti četrto tekmo zapored. Po podaljšku se je končala tudi tekma med San Josejem in Vancouvrom, boljši so bili gostje. Z enakim izidom in zmago gostov s 3:0 sta se končali tekmi med Columbusom in Dallasom ter Washingtonom in Carolino, Buffalo je doma klonil proti Minnesoti z 1:5, z enakim izidom pa je Anaheim premagal Edmonton.

Los Angelesu ni pomagala izvrstna predstava vratarja Seana Burka, ki je v Detroitu zbral kar 51 obramb. Gostje so proti drugouvrščeni ekipi zahodne konference vodili z 2:1 sredi druge tretjine, ko je v polno zadel Brian Wilsie. Rdeča krila so se rešila z golom Bretta Lebde šest minut pred koncem, preobrat pa je dokončal povratnik po poškodbi Mikael Samuelsson. Na svoji prvi tekmi po šesttedenskem premoru zaradi zloma kosti v stopalu je minuto in pol pred koncem podaljška ukanil Burkea in zagotovil domačim dve točki.

Vratar Caroline Cam Ward je drugič v karieri ostal nepremagan. Proti Washingtonu je ubranil vseh 25 strelov na svoj gol, njegovi soigralci Justin Williams, Niclas Wallin in Andrew Ladd pa so poskrbeli za zanesljivo zmago. Tudi Marty Turco, vratar Dallasa, je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno; za ta dosežek, 29. v karieri, je moral ubraniti 30 strelov Columbusa, v napadu pa so bili za novi točki učinkoviti Sergej Zubov, Niklas Hagman in Mike Ribeiro.

Za visoko zmago Minnesote nad vodilnim moštvom vzhodne konference Buffalom sta najbolj zaslužna vratar Josh Harding s 35 obrambami in Dominic Moore z dvema goloma. Preostale tri zadetke so Buffalu nasuli Pavol Demitra, Keith Carney in Todd White. Vodilna ekipa pacifiške skupine Anaheim ni imela večjih težav z Edmontonom. Ryan Getzlaf je dosegel dva gola in podajo, Andy McDonald je dosegel svoj 20. letošnji gol, vratar Ilija Brizgalov pa je zbral 28 obramb. Pri Kanadčanih, ki so zaradi številnih poškodb igrali z le s 17 hokejisti, je edini gol dosegel Toby Petersen.