Maribor končal koprski niz

Petnajsto kolo državnega prvenstva je zaostrilo boj za prvaka. Po štirinajstih tekmah brez poraza in suverenih predstavah je prvič izgubila Luka Koper, saj jo je na Bonifiki prepričljivo premagal branilec lovorike Maribor (1:3).

28. oktober 2009 21.20
G. N.
G. N.
Ljubljana - Petnajsto kolo državnega prvenstva je zaostrilo boj za prvaka. Po štirinajstih tekmah brez poraza in suverenih predstavah je prvič izgubila Luka Koper. Na Bonifiki jo je prepričljivo premagal branilec lovorike Maribor, čeprav je zaostajal z 0:1. Vijolični so se z zmago deloma vrnili v položaj, ko lahko upajo, da se bodo do konca jesenskega dela močno približali vodilnima. Velenjčani so po včerajšnji odlični predstavi v Celju znižali zaostanek za Koprom le na tri točke, v Domžalah pa so po dveh porazih spet zmagali zeleno-beli. Še bolj pomaljeni Interblock je bil blizu zmagi proti Nafti, ki je izenačila v 87. minuti. Ptujski derbi z dna je imel neprijeten konec: zaradi srčne kapi so v bolnišnico odpeljali goriškega trenerja Vladana Mladenovića.

Tavares zasukal derbi

Uvodni del derbija so zaznamovali poskusi od daleč. Niz strelov je že v 2. minuti začel Miran Pavlin, potem so si sledili poskusi na obeh straneh. Pavlin je po predložku Amirja Kariča zadel tudi vratnico, podjetnejši začetek pa so Koprčani v 21. minuti realiuzirali v vodstvo. Spet je bil v kaciji Pavlin, ki je lepo sputil žogo Nebojši Kovačeviču, bivši Goričan pa jo je poslal v mrežo. Mariborčani so se takoj vrnili v igro po zaslugi Marcosa Tavaresa. Preigral je tri domače branilce, nato še vratarja Igorja Neneziča in izenačil. Ni se še povsem poleglo vznemirjenje, ko je sledilo novo in šokantno za domače. Armin Bačinovič je sprožil s približno 28 m in Nenezič je bil nemočen. V finišu je na scenos topil še sodnik Mihael Bukovec. Tavares je prodiral, domači branilec Aljaž Struna ga je vlekel za majico, ko je Brazilec padel, pa mu je pokazal rumeni karton. Slabo uvodni deld rugega polčasa na obeh straneh je poživila enajstmetrovka za goste. Aleša Mertlja je s prekrškom ustavil Karič, Dragan Jelič pa je s kančkom sreče, potem ko se je Nenezič žoge dotaknil in se je odbila pod prečko, povišal mariborsko prednost. Tudi Koprčani so nekaj minut pozneje zahtevali enajstmetrovko, a si je Pavlin za prosteste prislužil le rumeni karton. Zadnjih 20 minut so Korpčani stisnili vijolične in celo piršlo do možnosti za zasuk. Toda Kristijan Polovanec je v 88. minuti zastreljal enajstmetrovko. Žoga je zletela mimo vratnice.