Matevž Petek sedmi v Celovcu

Matevž Petek je v tekmi deskarjev na snegu v akrobatskih skokih za svetovni pokal v avstrijskem Celovcu osvojil sedmo mesto.

06. januar 2007 22.25
Matevž Petek
Celovec - Matevž Petek je v tekmi deskarjev na snegu v akrobatskih skokih za svetovni pokal v avstrijskem Celovcu osvojil sedmo mesto. V finale najboljše šestnajsterice se je najboljši slovenski predstavnik v tej disciplini, ki je sezono 2006/07 začel z zmago na nočni tekmi v Stockholmu, uvrstil s sedmim mestom v kvalifikacijah, nato pa v osmini finala premagal Avstrijca Michaela Macha, v četrtfinalu pa izgubil proti Švicarju Benediktu Nadigu.

Že v kvalifikacijah so svoje nastope končali preostali slovenski predstavniki. Luka Jeromel je osvojil 27. mesto, Anže Suša je bil 37., Rene Strgar pa je na 46. mestu premagal le štiri tekmovalce.

Prvo mesto je v Celovcu osvojil Finec Peetu Piiroinen, ki je v finalu premagal Avstrijca Huberta Filla, na najnižjo stopničko odra za zmagovalce pa je stopil Petkov krvnik Nadig.
V skupnem seštevku svetovnega pokala je po dveh tekmah v vodstvu današnji zmagovalec Piiroinen, Petek je padel na drugo mesto, tretji je Avstrijec Fill. Jeromel je po drugi od devetih tekem svetovnega pokala na 41. mestu, Suša je 48., Strgar pa 69.