Miamiju uspel veliki preobrat

Na devetih tekmah v ligi NBA nastopili moštvi dveh slovenskih igralcev. San Antonio je Los Angeles Clippers premagal s 93:84, medtem ko je New Jersey premagal New Orleans s 112:108.

14. marec 2007 11.05
Miami - Na devetih tekmah severnoameriške košarkarske lige NBA sta nastopili moštvi dveh slovenskih igralcev. San Antonio Bena Udriha, slednji tokrat ni igral, je Los Angeles Clippers premagal s 93:84, uspešen pa je bil tudi New Jersey, ki je v gosteh premagal New Orleans s 112:108. Boštjan Nachbar je igral 22 minut in k zmagi prispeval 12 točk. V preostalih tekmah je Atlanta Philadelphio premagala s 104:92, Cleveland Sacramento s 124:100, Miami Heat tesno Utah (88:86), Minnesota pa Indiano. Chicago je ugnal Boston s 95:87, Denver Portland s 107:99, Seattle pa je izgubil z Detroitom s 97:101.

Miami zmagovito nadoknadil visok zaostanek

Miamiju je uspel veliki preobrat, saj je ob polčasu dvoboja z Utahom zaostajal za 17 točk, še na začetku zadnje četrtine za 14, na koncu pa zmagal za dve. Junak večera je bil Antoine Walker, ki je začel zadevati 11 minut pred koncem in tekmo končal s 13 točkami. Miami je dosegel 13. zaporedno domačo zmago, k njej pa so poleg Walkerja največ prispevali še Jason Williams s 15, Shaquille O'Neal s 13 in Eddie Jones z 12 točkami. Košarkarji Jazza so po šestih zmagah doživeli prvi poraz, Charles Boozer pa je bil njihov najboljši igralec z 20 točkami.

Cleveland je visoko zmagal kljub odsotnosti prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, ki je tekmo izpustil zaradi bolečin v hrbtu. Njegovo strelsko vlogo sta si porazdelila Saša Pavlović in Larry Hughes s po 25 točkami, pri Sacramentu pa je bil najboljši Ron Artest z 19. Josh Smith je za zmago Atlante nad Philadelphio prispeval zanj rekordnih 17 skokov in 26 točk.

San Antonio nadaljuje zmagoviti niz

San Antonio nadaljuje zmagoviti niz, saj je proti Clippersom iz Los Angelesa dosegel že 13. zaporedno zmago. Razpoložen je bil Tony Parker s 25 točkami, Tim Duncan jih je zbral 19, Manu Ginobili pa 16. Ostroge so premagale drugo losanengeleško moštvo na vseh štirih letošnjih medsebojnih tekmah. Mirna roka Vinca Carterja, ki je zadel proste mete 21 sekund pred koncem, najboljša tekma Richarda Jeffersona po vrnitvi zaradi poškodbe gležnja (26 točk) ter 18 točk in 12 podaj Jasona Kidda so bili temelj uspeha Mrežic v Oklahoma Cityju. Lep delež k zmagi gostov pa je prispeval tudi Boštjan Nachbar, ki je zbral 12 točk. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Chris Paul s 25 točkami.

Kevinu Garnettu je le en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka, saj je na dvoboju z Indiano zbral 30 točk in devet skokov. Njegova predstava pa je bila dovolj za zmago domače ekipe, pa čeprav je pri tekmecih Jamaal Tinsley odigral najbolje doslej v karieri in končal pri 37 točkah. Allen Iverson pa je končal z dvojnimi številkami; 31 točk in deset skokov je bilo ob 29 koših Carmela Anthonyja dovolj za slavje Denverja proti Portlandu, z dvojnim dvojčkom pa se je lahko pohvalil tudi Marcus Camby (14 točk, deset skokov).