Mrežice z Nachbarjem zmagale

Ekipa New Jersey Nets je v košarkarski ligi NBA na gostovanju premagala Chicago Bulls, Boštjan Nachbar pa je za zmagovalce dosegel 11 točk in pet skokov.

12. januar 2007 11.38
Boštjan Nachbar
New York - Ekipa New Jersey Nets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA na gostovanju premagala Chicago Bulls s 86:83, Boštjan Nachbar pa je za zmagovalce v 25 minutah dosegel 11 točk in pet skokov. V drugi sinočnji tekmi je Phoenix Suns doma ugnal Cleveland Cavaliers s 109:90.

Jason Kidd je v Chicagu 82. v karieri dosegel trojni trojček (23 točk, 14 skokov, 11 podaj) ter s soigralci iz ekipe New Jersey Nets nadoknadil 18 točk zaostanka. Kidd je v drugem polčasu povsem zaustavil Bena Gordona (23 točk), ki je v zadnjih dveh četrtinah dosegel le tri točke. Vince Carter je dodal 18 točk, Nachbar pa je ob izteku igralnega časa blokiral obupen poskus Kirka Hinricha za tri točke. V vrstah gostiteljev je bil najbolj učinkovit Argentinec Andres Nocioni (28 točk). V Phoenixu je Steve Nash kot prvi igralec v zadnjih devetih letih v najmočnejši košarkarski ligi na svetu dosegel 20 ali več podaj na dveh tekmah v sezoni. Z 21 asistencami (zbral je še po štiri točke in skoke) je za eno podajo presegel svoj učinek na tekmi s Sacramentom (5. decembra) in se pridružil Averyju Johnsonu, sedanjemu trenerju Dallasa, ki je dvakrat v sezoni dosegel 20 ali več podaj v sezoni 1997-98. V vrstah Clevelanda se je izkazal LeBron James (34 točk), vendar njegovih 14 točk v začetku zadnje četrtine ni bilo dovolj za peto zaporedno zmago ekipe. Nash je namreč zelo dobro vodil tekmece, ki so imeli izenačen izkupiček; Shawn Marion je dosegel 19 točk (11 skokov), Raja Bell 18, Amare Stoudemire 17 (13 skokov), Leandro Barbosa 16 in James Jones 13.