Nachbar blestel v dresu New Jersey Nets

Od Slovencev je v noči na četrtek v ligi NBA blestel Nachbar. Za Mrežice, ki so premagale Indiana Pacers, je v 24 minutah prispeval kar 20 točk, pet skokov, dve podaji in tri ukradene žoge.

29. marec 2007 12.52
Zabijanje Boštjana nachbarja
San Antonio - Od Slovencev je v noči na četrtek v severnoameriški košarkarski ligi NBA blestel predvsem Boštjan Nachbar v dresu New Jersey Nets, ki so s 118:94 premagali Indiana Pacers. Nachbar je v 24 minutah k zmagi prispeval kar 20 točk, pet skokov, dve podaji in tri ukradene žoge.

Ostali Slovenci so se z izjemo Nesterovića odrezali slabše

Do nove zmage so prišli tudi Toronto Raptors, ki so s 96:83 ugnali Miami Heat. Za gostitelje je Radoslav Nesterović v 19 minutah na parketu prispeval deset točk, štiri skoke in dve blokadi, medtem ko Uroš Slokar ni igral. Pri gostih je bil s 17 točkami najuspešnejši Shaquille O'Neal.

Zmagi sta vknjižila tudi Beno Udrih s San Antonio Spurs in Primož Brezec s Charlotte Bobcats. Udrih je v dresu teksaškega moštva v petih minutah v statistiko vpisal zgolj dva zgrešena prosta meta, San Antonio pa je kljub temu v domači dvorani z 92:88 premagal New Orleans Hornets. Najbolj zaslužen za zmago je bil gotovo Tim Duncan z 31 točkami, k še 18. zmagi v zadnjih 20 tekmah pa je lep delež - 15 točk - prispeval tudi Brent Barry, ki je z dobro igro 19 sekund pred koncem preobrnil izid.

Naigral se ni niti Primož Brezec, ki je v osmih minutah k zmagi Charlotte Bobcats s 101:87 proti Atlanta Hawks prispeval tri točke in blokado. Gerald Wallace je za gostitelje zbral 31 točk, na parket pa se je za 27. zmago v sezoni vrnil tudi Emeka Okafor. Slednji je izpustil zadnjih 15 tekem zaradi poškodbe, tokrat pa je zbral devet točk in sedem skokov. Atlanta, za katero je Josh Smith dosegel 25 točk in 15 skokov, je tako vknjižila še deveti zaporedni poraz v gosteh.

V zvezni državi Massachusetts sta se igrala dva podaljška

Šele po dveh podaljških je bil znan zmagovalec v zvezni državi Massachusetts, kjer sta se "udarili" moštvi Boston Celtics in Orlando Magic; na koncu so zmago s 105:96 slavili domači košarkarji, za katere je Paul Pierce zbral 32 točk, Al Jefferson pa je osem od svojih skupaj 23 točk dosegel v drugem podaljšku. Washington Wizards so doma s 111:108 premagali Philadelphia 76'ers; De Shawn Stevenson je za zmago domačih dosegel svoj rekord sezone (28 točk), Caron Butler, ki se je vrnil na igrišča po poškodbi kolena, pa 21.

Dirk Nowitzki si je zvil gleženj

New York Knicks so bili s 97:93 boljši od Cleveland Cavaliers, ključni mož za Kratkohlačnike pa je bil tokrat Eddy Curry, ki je 15 od svojih skupaj 25 točk dosegel v zadnji četrtini. Denver Nuggets so s 97:100 klonili proti gostom iz Seattla, Los Angeles Clippers so prav tako v domači dvorani s 87:92 izgubili proti Houston Rockets, Dallas Mavericks pa so po ogorčenem boju doma s 105:103 premagali Milwaukee Bucks. Vse se je obrnilo na bolje, ko je zaradi zvitega levega gležnja z igrišča moral prvi zvezdnik Teličkov, nemški "čudežni deček" Dirk Nowitzki. Jason Terry je k rekordni 60. zmagi to sezono dodal 27 točk, Jerry Stackhouse pa 22. "Ker je moral naš MVP z igrišča, smo stopili skupaj in zanj priborili zmago. To je bila res korajžna zmaga," je po tekmi dejal Stackhouse. Nowitzki je zbral 17 točk v 15 minutah, preden je moral v drugi četrtini zapustiti parket.

Izidi košarkarske lige NBA

Toronto Raptors - Miami Heat 96:83
(Radoslav Nesterovič: 19 minut, 10 točk, 4 skoki, 2 blokadi za Toronto)
(Uroš Slokar: ni igral za Toronto)
Charlotte Bobcats - Atlanta Hawks 101:87
(Primož Brezec: 8 minut, 3 točke, 1 blokada za Charlotte)
Washington Wizards - Philadelphia 76'ers 111:108
Boston Celtics - Orlando Magic 105:96 (dva podaljška)
New York Knicks - Cleveland Cavaliers 97:93
New Jersey Nets - Indiana Pacers 118:94
(Boštjan Nachbar: 24 minut, 20 točk, 5 skokov, 2 podaji, 3 ukradene žoge za New Jersey)
San Antonio Spurs - New Orleans Hornets 92:88
(Beno Udrih: 5 minut, en zgrešen met za San Antonio)
Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 105:103
Denver Nuggets - Seattle SuperSonics 97:100
Utah Jazz - Minnesota Tomberwolves 108:102
Los Angeles Clippers - Houston Rockets 87:92