Nachbar odličen

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo v noči na nedeljo na sporedu devet srečanj. Od slovenskih košarkarjev se je najbolje znašel Boštjan Nachbar.

28. januar 2007 11.15
Boštjan Nachbar
Dallas - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo v noči na nedeljo na sporedu devet srečanj. Od slovenskih košarkarjev se je najbolje znašel Boštjan Nachbar, ki je s svojim New Jerseyjem v gosteh premagal Denver s 112:102 in ob tem v 34 minutah dosegel rekord kariere z 22 točkami, dodal pa še šest skokov in podajo. Toronto je s 84:102 klonil proti gostiteljem iz Indiane, Rašo Nesterovič pa je v 18 minutah zbral deset točk in dva skoka.

Golden State je s 131:105 premagal Charlotte, Primož Brezec pa za slednje še vedno ne igra. Atlanta je morala doma z 89:104 priznati premoč Philadelphii, New Orleans pa je bil s 94:83 boljši od Utaha. Srečanje med Memphisom in Portlandom se je končalo šele po dveh podaljških, posledično pa je bil visok tudi izid. Zmage s 135:132 so se veselili gostje iz Portlanda. Chicago je s 100:97 ugnal Miami, Dallas pa s 106:104 Sacramento. Ekipa Los Anegeles Clippers je morala doma s 87:101 priznati premoč Minnesoti.

V Denverju je Vince Carter zbral kar 40 točk, Boštjan Nachbar pa je ob tem z 22 točkami dosegel rekord kariere. New Jersey se je prav znesel nad Denverjem, ki se mu pozna utrujenost. Ob tem je Jason Kidd dodal 18 točk in 12 skokov za zmagovalce, ki so s tem prekinili negativni niz treh zaporednih porazov. V dresu Denverja, kjer Carmelo Anthony s 23 in Allen Iverson z 18 točkami nista bila najbolj razpoložena, je bil z 28 točkami najboljši J.R. Smith.

Dallas je doma s 196:104 premagal Sacramento in s tem zabeležil že 13. zaporedno zmago na domačih tleh. Prvi zvezdnik ekipe, Nemec Dirk Nowitzki, je ob tem vknjižil 32 točk in 11 skokov. Poleg tega je 27 sekund pred koncem dobro metal iz skoka, Dallas pa po uspešnosti v ligi zaostaja zgolj za Phoenixom. "Gostitelji so dobro metali na koš, sami pa na drugi strani nismo pokazali dovolj. V zadnji četrtini sem zato prevzel pobudo in višji ritem igre nam je prinesel zmago," je po tekmi dejal Nowitzki.

New Orleans je v Oklahoma Cityju s 94:83 premagal Utah, ki ga pestijo poškodbe. Bobby Jackson je zbral 21 točk, Desmond Mason jih je dodal 20, Devin Brown 13, David West 11, New Orleans pa je zmagal še svojo peto tekmo na domačem parketu. Utah je igral brez poškodovanega Andreja Kirilenka, prav tako pa se je v prvi četrtini poškodoval vodilni strelec ekipe Carlos Boozer, potem ko je skočil za odbito žogo skupaj s Tysonom Chandlerjem. Slednji je za Hornetse ujel 15 odbitih žog. Pri Utahu je bil s 27 točkami najuspešnejši Deron Williams. Paul Millsap je dodal 15 točk in 17 skokov, Derek Fisher 14 točk, Mehmet Okur pa 11 točk.