Nachbar pokazal Carterju, kako se igra

Boštjan Nachbar je v Houstonu zasenčil prvega moža svoje ekipe, Vincea Carterja, ki je skupaj nanizal 14 točk, slovenski košarkar je bil tako z 29 točkami daleč najboljši strelec gostujoče ekipe, ki pa je kljub temu izgubila.

10. marec 2007 11.10
Boštjan Nachbar
Houston - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo v noči na soboto na sporedu osem tekem, odlično pa je zaigral slovenski košarkar Boštjan Nachbar. Njegova ekipa New Jersey Nets je sicer izgubila z 91:112 proti Houstonu, vendar pa je Dravograjčan v 27 minutah zbral kar 29 točk in s tem postavil nov rekord kariere. K temu je dodal še sedem skokov.

Zaigral je še en slovenski košarkar, Saša Vujačič, ki je v dresu Los Angeles Lakersov v 23 minutah zbral devet točk in po dva skoka ter podaji. Kljub temu so Jezerniki izgubili v gosteh pri Philadelphii z 92:108. V ostalih tekmah je Atlanta tesno s 106:105 premagala Memphis, Boston je bil s 118:103 boljši od Seattla, Miami je s 105:91 ugnal Minnesoto, prav tako tesno zmago pa je proti New Orleansu vknjižil Phoenix (104:103). Denver je doma izgubil proti Detroitu z 82:95, Golden State pa je z 99:89 premagal Los Angeles.

Boštjan Nachbar je v Houstonu zasenčil prvega moža svoje ekipe, Vincea Carterja, ki je skupaj nanizal 14 točk, od tega le pet v drugem polčasu, slovenski košarkar je bil tako z 29 točkami daleč najboljši strelec gostujoče ekipe, ki pa je kljub temu izgubila. Predvsem Tracy McGrady s 34 in Yao Ming s 24 točkami sta bila glavna krivca za zmago domačih. Kitajski košarkar se je ob 24 točkah izkazal še s 13 skoki in se več kot uspešno po poškodbi vrnil na parket. McGrady je presegel mejo 30 točk že osemnajstič to sezono, poleg tega pa je v statistiko vnesel še pet podaj in štiri skoke. Netsi so morali na drugi strani priznati že četrti zaporedni poraz.

Druga ekipa lige Phoenix je bila tesno s 104:103 boljša od New Orleansa. Amare Stoudemire je v statistiko vnesel 18 točk in 11 skokov, Sonca pa so v zadnji minuti uspela zadržati nalet Sršenov, ki so tako morali četrtič zapored parket zapustiti sklonjenih glav. Phoenix je zdaj z 48 zmagami trdno v sedlu druge najboljše ekipe v NBA. Sinoči se je z 19 točkami izkazal še Leandro Barbosa, s 14 točkami pa je dobro nastopil tudi Boris Diaw, ki se je vrnil po poškodbi hrbta, potem ko je moral devet tekem izpustiti. V dresu New Orleansa sta bila s po 19 točkami najučinkovitejša David West in Devin Brown.

V Philadelphii je Andre Iguodala zbral 31 točk, s čimer je pokvaril vrnitev Kobeja Bryanta. 76ersi so zmagali s 108:92, od nasprotnikov pa so bili boljši že šestič zapored. Andre Miller je zbral 23 točk, Kyle Korver pa 18, skupaj je Philadelphia doma zmagala že sedmič zapored. Bryant je sicer v prvem polčasu zbral kar 21 točk, nato pa je v drugem delu tekme bolj kot ne počival. Skupaj je zbral 30 točk in tako uspešno prestal kazen ene tekme suspenza, ker je udaril enega nasprotnih igralcev v obraz.