NBA: Dragič in Nesterović z lepim izkupičkom

Na sinočnjih tekmah severnoameriške košarkarkarske lige NBA je Goran Dragič za ekipo Phoenix Suns v 14. minutah prispeval 8 točk in dva skoka. Podoben izkupiček je za Toronto Raptors dosegel Rašo Nesterović.

31. oktober 2009 11.04
Š. Ro./STA
Š. Ro./STA
New York - V sinočnjih tekmah severnoameriške košarkarske lige NBA sta izmed slovenskih košarkarjev uspešno nastopila predvsem Goran Dragić in Rašo Nesterović. Dragič je v 14. minutah dosegel osem točk, štiri podaje in dva skoka za ekipo Phoenix Suns, ki je ugnala Golden State Warriors s 123:101.

Nesterović je v 14. minutah dosegel osem točk, šest skokov in podajo za Toronto Raptors. To ekipo so doma premagali igralci Memphis Grizzlies s 115:107. New Orleans Hornets je doma zmagal s Sacramento Kings s 97:92, Beno Udrih je v 18. minutah dosegel tri točke in štiri podaje za Sacramento. Košarkarji Los Angeles Lakers, branilci naslova, so doma izgubili z Dallas Mavericks z 80:94. Za gostitelje je Saša Vujačić v 13. minutah zbral eno podajo. Moštvo Philadelphia 76ers, zanj Primož Brezec ni zaigral, je doma odpravilo Milwaukee Bucks z 99:86.

Preostali izidi: Charlotte Bobcats - New York Knicks 102:100 po dveh podaljških, Atlanta Hawks - Washington Wizzards 100:89, Boston Celtics - Chicago Bulls 118:90, Indiana Pacers - Miami Heat 83:96, New Jersey Nets - Orlando Magic 85:95, Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 87:104, Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder 83:91 in Utah Jazz - Los Angeles Clippers 111:98.

V Phoenixu je blestel prvi organizator gostiteljev Steve Nash z 18 točkami, ob tem pa je petič v karieri na eni tekmi dosegel 20 podaj. Vseh pet članov prve peterke Phoenixa je doseglo dvoštevilčno število košev, največ Leandro Barbosa (24) in Channing Frye (22, od tega met za tri točke 6:7), med rezervisti pa je bil najuspešnejši Dragić. Zach Randolph s 30 točkami in Španec Marc Gasol (19) sta vodila Memphis do prve zmage v sezoni, v vrstah poraženega Toronta pa je bil prvi igralec srečanja Chris Bosh s 37 točkami in 12 skoki. Allen Iverson zaradi okrevanja po poškodbi v ekipi gostiteljev ni igral drugič zapored.

Nemec Dirk Nowitzki je bil z 21 točkami in desetimi skoki prvi mož Dallasa, ki je končal niz šestih zaporednih porazov v dvobojih s prvaki lige. Zanje je Kobe Bryant zadel 20 točk, Andrew Bynum pa je dodal 14 točk in deset skokov. V New Orleansu je Chris Paul zbral 31 točk, Emeka Okafor (11 točk, 13 skokov in štiri blokade) pa je poleg četrtega zaporednega dvojnega dvojčka prispeval še ključno blokado poskusa meta za tri točke Kevina Martina (20 točk), ko je ta ob zaključku tekme skušal izid izenačiti. Tyreke Evans (22 točk), Udrih in soigralci so tako izgubili drugič zapored. Andre Iguodala z 19 točkami in Elton Brand (17) sta bila najboljša igralca v prvem domačem dvoboju Philadelphie v novi sezoni, Michael Redd in dvajsetletni novinec Brandon Jennings pa sta zadela po 17 točk za Buckse.

Paul Pierce je zadel 20 od svojih 22 točk v tretji četrtini, Ray Allen je dodal 20 točk, Kevin Garnett pa v tretjem nastopu po odsotnosti v celotni končnici in zaključku rednega dela lanske sezone 16 točk za Boston. Ta ekipa je krepko porazila ekipo Chicaga, s katero se je v prejšnji končnici merila v pravem trilerju in sedmih tekmah. Šele nato se je Boston prebil v drugi krog. V Atlanti, olimpijskem mestu leta 1996, pa je 23-letni Josh Smith (20 točk, osem skokov) v dresu gostiteljev postal najmlajši igralec v zgodovini lige, ki je dosegel 900 blokad; pred njim je imel rekord v lasti legendarni Shaquille O'Neal, ki je napolnil 24 let, ko je dosegel ta mejnik.